Mürafooride kasutamine haridusasutustes on suurenenud. Seda näitab projektist „Müra pole muusika“ raames mürafooride tasuta proovijate ja ka mürafoore soetanud haridusasutuste arv. Näiteks on mürafooride proovijate hulk on suurenenud ligi 150 haridusasutuseni ja mürafoore soetanud haridusasutuste arv on kasvanud viimasel aastal üle 25

Mürafoor distsiplineerib lapsi. Sipa-Laukna lasteaia praktikas oli eriline efekt liitrühmades, kus vanusevahed lastel suured ja vali rääkimine ning lärm muutus justkui iseenesest vaiksemaks. Mürafoori kasutamine oli lihtne ja lastele arusaadav, selgitas Sipa-Laukna lasteaia majandusjuhataja Kris Tegelmann.

Mürafoor töötab kui valgusfoor: kui müratase kõrge, annab näitab foor punast värvi tuld ning soovi korral helisignaaliga märku. Kollane tuli on hoiatuseks. Roheline tuli näitab lubatavat nõrka müra.

MTÜ Ökokratt  pakub võimalust mürafoore tasuta proovida ja katsetada  juba aastast 2009. Mürafoorid on ka käesoleval õppeaastal tegemas oma tänuväärset tööd  Eestimaa haridusasutustes.

Ametnikele ja spetsialistidele viidi läbi Keskkonnamüra konverentsid 2008. ja 2010. aastatel, mis andis tõuke müra teadvustamiseks, informeeris müra mõjust tervisele ja müra leevendamise võimalusi inimestele.

Ökokrati poolt läbiviidavat mürafooride tasuta rentimist ning projekti ”Müra pole muusika” eest pälvis MTÜ Ökokratt üle-euroopalisel konkursil auhinna mürateemaliste projektide kategoorias „The European Soundscape Award“, mille väljastab Euroopa Keskkonnaagentuur. Agentuur tunnustas MTÜ Ökokratt aktiivset müraalast tegevust viimati 2012.

Ökokrati koostööpartneriteks - toetajateks tasuta mürafoorida kasutada andmisel ja projektis ”Müra pole muusika” on Puhta vee teemapark ning Miljon Miksi OÜ.

Loe, mida Bioneer mürast kirjutanud on!