Ettevõtlust ja säästva energia uuendusi toetav konverents The Business Booster toimub tänavu 3.–4. oktoobril Pariisis ning selle põhiteemaks on tarbija roll energiasüsteemi ümberkujundamisel. Konverentsil esitlevad enda töid üle 150 säästva energia valdkonna tippu kuuluva idufirma, nende seas ka kolm edulugu Eestist: Skeleton Technologies, Thinnect ja Hepta Airborne.

  • Energeetika
  • 15. juuli 2019
  • Foto: Pixabay, CC Public Domain

Konverentsi eestvedaja, InnoEnergy tegevjuhi Diego Pavia sõnul on The Business Booster innovatsiooni katalüsaator energiasektoris.

"Üritus toob ühelt poolt osalejateni maailma kõige innovaatilisemad rohetehnoloogia lahendused, kuid teisalt seab fookusesse ka tarbijate enda hoiakute ja mõttemallide muutmise vajaduse. Nüüd, rohkem kui kunagi varem, tuleb meil näha ja tähtsustada inimeste rolli puhtale energiale üleminekul ning selle oleme tänavu valinud ka enda ürituse keskseks teemaks,” rääkis Pavia.

Tehnopol Startup Inkubaatori projektijuht Heleri Holm tõi välja, et Euroopa Liit on võtnud ühiselt eesmärgiks tõsta juba järgmiseks aastaks taastuvenergia osakaalu lõpptarbimises 20%-ni ning selle saavutamiseks on oluline vaadata tehnoloogiatest kaugemale. „Eesti ambitsioon on Euroopa Liidu keskmisest veelgi kõrgem ning eesmärgiks on võetud, et 2020. aastaks moodustab taastuvenergia 25% kogu Eesti energiatarbimisest. Täna kasutame taastuvenergiat 17-18% ulatuses. Kuuleme tihti, et taastuvenergia on kallis või et Eestis on päikeseenergia kasutamiseks päikeselisi päevi liiga vähe - tegelikkuses on säästlike tehnoloogiate kasutuselevõtt juba täna mitte ainult keskkonda hoidev, vaid ka majanduslikult otstarbekas. Seega peame eelkõige tegelema inimeste hoiakute muutmisega,“ selgitas Holm.

InnoEnergy poolt korraldatava konverentsi eksponentide seas on Eesti ettevõtetest esindatud Skeleton Technologies, Hepta Airborne ning Thinnect, kes kõik räägivad energia valdkonnas võimsalt kaasa. Skeleton Technologies esitleb superkondensaatoreid, mis näiteks bussides kasutades pakuvad tohutut kütuse säästu ja vähendavad pika eluea tõttu hoolduskulusid - suurem energiatõhusus aitab omakorda kaasa süsihappegaasi saaste vähendamisele linnades. Hepta Airborne tutvustab autonoomseid kaugseiredroone, mida kasutatakse elektriliinide monitoorimisel eesmärgiga tulevikus ise defekte tuvastada ja nendest märku anda - lõpptarbijale tähendab see vähem elektrikatkestusi ja madalamat hinda. Thinnecti tehnoloogiat saab kasutada hoonetes valgustite, kütte- ja jahutusseadmete juhtimiseks nii energiasäästu kasutamiseks kui kasutusmugavuse ja efektiivsuse tõstmiseks.

Konverentsile oodatakse üle 800 delegatsiooni 40 riigist – idufirmad, tööstuse esindajad, finantskogukonnad, poliitikud ja regulaatorid. Kuulata saab valdkonna ekspertide sõnavõtte, osaleda paneeldiskussioonides ja interaktiivsetel sessioonidel, tutvuda üle 150 kaasaegse jätkusuutliku energiatehnoloogiaga ja avastada investeerimisvõimalusi. Üritus pakub head võimalust ettevõtetele tutvustada end valdkonna tippekspertidele ning investoritele.

Konverentsi peaesineja on Iirimaa esimene naispresident, endine ÜRO kliimamuutuste erisaadik Mary Robinson. Lisaks jagavad osalejatega inspireerivaid lugusid Suurbritannia Kliimamuutuste Komisjoni esimees Lord Deben, Prantsusmaa ökoloogiaminister François de Rugy, Harvardi ülikooli professor ja Nobeli preemia majanduslaureaat Eric Stark Maskin, NIKE jätkusuutliku äri ja innovatsiooni asepresident Dr. Cyrus Wadia, Euroopa Investeerimispanga asepresident Ambroise Fayolle ja Schneider Electric France’i tegevjuht Christel Heydemann.

Rohkem infot ja registreerumine konverentsile veebilehel tbb.innoenergy.com. Kasutades salasõna EARLY BIRD, kehtib registreerimisel kuni 31. juulini soodustus 30%.

Konverentsi korraldaja EIT InnoEnergy on Euroopa suurim säästva energia valdkonna uuenduste eestvedaja, keda esindab Eestis Tallinna Teaduspark Tehnopol. Ühisteks eesmärkideks on toetada Eesti energiavaldkonna innovaatiliste ettevõtete arengut ja jätkusuutlikkust. Tehnopol arendab Eesti rohetehnoloogia valdkonda alates aastast 2010 koostöös PAKRI Teadus- ja Tööstuspargiga.

InnoEnergy on Euroopa Liidu asutus, mis loodi 2010. aastal ja seda toetab Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituut (EIT).