MTÜ Loomus korraldab meeleavalduse Soome loomakaitsjate toetuseks Tallinnas, Kohtu 4, Soome Suursaatkonna ees, 16. veebruaril kell 15.00-16.00

  • Loomakaitse
  • 16. veebruar 2018
  • Foto: Pixabay, CC Public Domain

Soome on vastu võtmas uut loomakaitseseadust, mida on ette valmistatud kümmekond aastat. Uue seaduse loomisprotsessi  kaasati ka loomakaitseorganisatioone, kelle ettepanekuid ei ole arvesse võetud ja uus seadus halvendab oluliselt põllumajandusloomade olukorda. Kuna loomade eestkostjate võrgustik on muutumas järjest enam piirideüleseks; korraldavad ka Eesti loomakaitsjad väikese toetusmeeleavaldusele Soome loomakaitsjatele.

Üheks seaduse ajale jalgu jäämise näiteks on see, et ka edaspidi võib lehmi kaelapidi lõas hoida; Rootsis ja Taanis seda enam teha ei tohi. Uus loomakaitseseadus on märkimisväärne poliitiline sündmus kogu Euroopa jaoks; Põhjamaade seadusandlus on olnud oma progressiivse arenguga teistele eeskujuks. Eesti loomakaitsjad on aastaid Soomest eeskuju võtnud; enam seda teha ei saa."Ega selles midagi rõõmustavat ei ole, aga tundub, et meie loomakaitseseadusandlus on soomlaste omast praegu parem, iseasi kuipalju sellest kinni peetakse"; ütles Loomuse juhataja Kadri Taperson.