Suvi on kohe-kohe käes ja puhkuste hooaeg on juba alanud. Väga paljude inimeste jaoks toovad soojad ilmad kaasa ka sportlike tegevuste harrastamise soovi. Jalgrattaga sportima või lihtsalt autovabalt liikuma minemine on kasulik nii kehale kui vaimule – seda tõde ei pea kordama. Eriti tore on rattaga liikuda mitmekesi, näiteks oma pere seltsis. Jalgrataste soetamine aga nii tore enam ei ole. Vastupidi – see on kallis ja paljudele peredele üle jõu käiv kulutus.

Rattaost võib eriti suureks probleemiks osutuda peres, kus on väikseid lapsi. Pere noorematel  tuleb ratast vahetada üsna tihti, sest nad lihtsalt kasvavad vanast rattast välja.

Hinnad ehmatavad ostjaid

Probleem on tõsine, kui vaadata jalgrataste hindasid. Odavamaid, teinekord ka kahtlasema kvaliteediga lasterattaid müüakse alates 50-80 eurost. Korralikuma uue ratta saab lapsele vedamise ja otsimise korral alates 120 eurost, aga üsna tavaline lasteratta hind rattapoodides on 249 eurot. Loomulikult leidub ka kallimaid võimalusi. Täiskasvanute rataste hinnad algavad reeglina sajast eurost.

Usutavasti on paljud lapsevanemad 249-eurost hinda vaadates tundnud, et see on kallivõitu. Kui isegi osta 249-eurone ratas, tekib uus hirm, et äkki võetakse kallis ratas lapsel lihtsalt ühel hetkel käest ära või satub ratas varaste huviorbiiti.

Ratast ei pea ostma uuena

Soodsamahinnalise ratta leidmisel on peamiselt kolm lahendust. Esiteks on olemas poed, mis müüvad kasutatud rattaid. Teiseks võib uurida eraisikute kuulutusi. Kolmandaks võite ise kuulutada, millise hinnaga te ratast ostma nõus olete.

Üldisem info kogu Eesti kasutatud rataste poodidest on leitav Eesti Rattarikkaks lehelt.

Tasuta võib teinekord rattaid ning ka muud spordivarustust saada ja ära anda Tallinna ja Tartu vabaringluse listides.

Kindlasti tasub uurida veebikeskseid kuulutamiskeskkondi. Lasterataste hinnad algavad reeglina kuulutustes viiest eurost ja täiskasvanute rataste hinnad 30 eurost. Hea õnne korral võib oksjonipaigas osta.ee leida ka kümnesendiseid rattaid. Veebi kaudu ostes peab olema valmis ratast ise putitama, kui see vajalikuks osutub.

Rattakuulutusi leidub sellistes keskkondades nagu:

Mõned nipid, mida tasub veebi teel ratast ostes meeles pidada:

  • Uurige, mis on ratta puudused. Kui puudused teile ei sobi, siis loobuge.

  • Te ei pea ostma ratast ära ka siis, kui te müüjaga kohtute. Vaadake ratas enne korralikult üle. Vajandusel võtke keegi teadjam kaasa.

  • Printige välja rattamüüjaga kohtumiseks ratta kuulutus, sest siis ei saa müüja käigu pealt hinda tõsta.

  • Küsige kaasa ratta originaalvarustust, näiteks rattapump. Mõned vanemad rattad ei sobi tänapäevase pumbaga.

  • Küsige ratta dokumente.

  • Säilitage prinditud kuulutus ja müüja kontaktid. Nii on teil olemas tõestusmaterjal, kui rattaga peaks probleeme olema.
Jaga Bioneeriga nippe!

  • Kust Sina kasutatud ratta ostsid?
  • Kus saab rattaid remontida?
  • Milliseid nippe ratta ostmise ja remontimise kohta tead Sina?