Mis värk hispaanlastel selle pakendamisega on? Ma mäletan, et kunagi oli ka Eestis see ülepakendamise mure, aga kuidagi saadi jagu sellest. Siin on üsna mitu probleemi.

Esiteks on siin hiigelsuured pakendid. Vahet ei ole millest me räägime. Värskest lihast, maasikatest, apelsinidest, juurikatest. 500 grammisel helbepakil on vähemalt kaks korda suurem pakk, kui sellel tegelikult vaja oleks.

Piimad pakendatakse kõik kas plastkpudelisse või siis tetrapakki. Tetrapakid veel surud kokku aga nende hiigelsuurte 2 liitriste plastikpudelite peal võid kasvõi salsat tansida..need keelduvad oma ümarat kuju kaotamast. Ehk siis kui piim sealt otsa saab, siis sa juba tead ette, et nüüd on kohe kohe pool prügikasti täitunud ja varsti pead sammud prügikonteineri poole seadma.

Teine probleem, mis siin maa on. Topeltpakendamine. Oh kurat. Mis topelt. Tripelt! Munad pannakse pakki, mis omakorda pannakse pakki ja seejärel veel kilesse. Kui veel piisavalt pakke juba ei olnud! Liha on pakendatud plastikusse ja seejärel veelkord plastikusse. Topelt ju ei kärise! Tomatid pakendatakse siin puidust karbikesse ja siis tõmmatakse kilega üle.

No mille jaoks? Ma korjaks neid parema meelega ise. Täpselt selleid nagu ma parasjagu soovin. Kuna siin on aga suurusehullustus, siis mida rohkem ostad, seda soodsamalt saad. Kui ostad ühe avokaado, siis maksad selle eest tükihinda. No näiteks 1 euro ja 20 senti. Kui ostad aga kolmekaupa, mis on kõigepelt plastikkarpi topitud ja siis võrguga üle tõmmatud ja vahel veel omakorda kilekotti topitud, siis maksad 2.50. Ikka ostad siis rohkem ju. Vahel ma mõtlen, et kas ma maksan nüüd nende puuviljade eest või pakendite eest.

Plastikpudelid. Vee joomine on siin ülioluline. Kuna aga vesi ei maitse siin just kõige paremini(esiteks maitseb see nii nagu jõuaks see vesi sinu kraani naabri Ricardo basseinist ja teiseks ei ole see eriti külm..mis on ka loogiline, sest basseinid on ikka päikese käes, eks ole??), siis juuakse siin peaaegu igal pool pudelivett. Meie ostame küll siiski ainult gaseeritud vett, aga seda läheb meil üks 1.5 liitrine pudel päevas. Kuna siin aga ei osteta pudeleid tagasi, siis lendavad kõik prügikasti.

Hispaania prügi
Pakendid pakendid. Võrdluses võib võtta selle 1 liitrise apelsinimahla.

Kui ainult…

Piisab sellest, kui ma natuke korralikuma õhtusöögi teen ja ongi prügikast täis. Ja piisab ainult pilgust Kenti suunas, kui ta juba püsti tõuseb ja prügikasti poole vantsima hakkab. Nüüd, kui Kent Indiasse läheb, siis ma pean ise selle igaõhtuse jalutuskäigu enda õlgadele võtma.

Taaskasutust pole ma vähemalt siin Andaluusias väga kohanud. Kaltsukaid leidsin ma selle linna pealt täpselt kaks. Üks nendest ei väärinud isegi kaltsuka nime. Pigem koht, kus müüakse riideid ja kingi, mis on kellegi vanavanaema kappidest leitud ja siis ülikalli hinna eest sinna müüki visatud. Need ei ole isegi retro. Ma ei teagi, kuidas seda stiili nimetada. Prügikastide kõrvalt leiab siin Chicco turvahälle ja Emmaljunga vankreid ning nahkdiivaneid. Täiesti terved ja korralikud. Tolmukiht oleks vaja vaid maha puhuda.

Aga mis on tore! Prügi jõuab ikkagi prügikasti. Ehk siis vaatepilt on siin ilus ja nähakse vaeva, et see ka püsiks ilusana. Teeääred on korras ja hooldatud.

Aga peaks mingi prügipurustaja ostma endale. Näpud juba valusad sellest pakendite puruks rebimisest.

Kuidas Teil prügiga on? Mitu päeva läheb enne, kui prügikast täis saab?


Oma mõtteid jagas blogija Liisbett, kelle blogi saab lugeda siit.