Millised küsimused seisavad matemaatikute, füüsikute, keemikute ja bioloogide ees tulevatel aastatel? Vastuse sellele küsimusele võib saada 9. oktoobril teisel TTÜ matemaatika-loodusteaduskonna teaduskonverentsil. Sõna saavad nii füüsikud, keemikud, bioloogid kui ka matemaatikud. Haaratud on valdkonnad alates looduslikust mitmekesisusest kuni kaugete tähtede omadusteni, matemaatilistest operaatoritest kuni geenidega opereerimiseni.

Konverentsi eesmärgiks on anda ülevaade kogu TTÜ matemaatika-loodusteaduskonna laialdasest teadustegevusest.

Konverentsi alustab 2009. a. Põhjamaade teaduspreemia pälvinud molekulaarbioloog, akadeemik Mart Saarma. Professor Saarma uurimistöö peasuundadeks on närvisüsteemi arengu ja närvirakkude surma mehhanismide uurimine ning närvikasvufaktorite kasutamise võimaluste uurimine neurodegeneratiivsete haiguste raviks.

Professor Madis Metsis räägib looduslikust mitmekesisusest meie ümber, dotsent Mart Speek matrjoška geeniekspressiooni mudelist. Ettekande peavad paljud teised TTÜ matemaatika-loodusteaduskonna teadlased. Näiteks vanemteadur Vladislav-Veniamin Pustõnski ettekandest selgub, mis on EHB tähed ja kuidas nad tekivad.

Konverentsi lõpetavad teaduskonna doktorantide ettekanded.

Rohkem infot üritusest leiate: http://www.ttu.ee/?id=4310