Rahvusvaheline haridusplatvorm Mindvalley avab kolmandat korda suveülikooli Tallinnas Kultuurikatlas, kuhu oodatakse sel korral enam kui 1500 külalist pea 100st riigist. Sündmus toob kolme nädalaga Eesti majandusse 4 miljonit eurot, hulga maailmakuulsaid esinejaid ja meeleolukad kogukonnaüritused.

20 miljonit inimest üle maa avavad iga nädal Mindvalley, et õppida midagi uut ja oma elu paremaks muuta. Kolmandat korda Tallinnas toimuv sündmus aga toob taas koduõuele kätte needsamad miljonite jälgijatega maailmatuntud auhinnatud esinejad, kelle meetodid on end ammu tõestanud.

Seejuures on iga aastaga juures ka aina enam kohalikke talente, sel aastal astuvad Mindvalley lavadel üles investor ja saatejuht Katri Teller, ettevõtja Kristel Kruustük, biohäkker Andri Peetso, Eesti juurtega näitleja Johann Urb abikaasaga, laulja Laura Põldvere ja mitmed teised.

Tuntud rahvusvahelistest esinejatest astuvad Kultuurikatlas üles Soome biohäkker Teemu Ariana, eluplaani päevikuga maailmatuntuks saanud Jon ja Missi Butcher, hinnatud Hollywoodi näitlemise õpetaja Bernard Hiller, mitmed maailmakuulusad ettevõtjad nagu Naveen Jain ja John Lee, terapeut Marisa Peer, jaapanlaste rikkuseteemaliste raamatute autor Ken Honda ning paljud teised armastatud Mindvalley õpetajad.

Lisaks tavapärastele kursustele lisanduvad sel aastal teemad ka ettevõtlusest ja ettevõtlikust meelelaadist, passiivse sissetuleku loomisest, traumast ja andestusest, depressiooni ja ärevuse võitmisest ning soolestiku tervisest.

Nagu teised suursündmused, ergutab ka Mindvalley 3-nädalane programm Eesti majandust. Keskmiselt tulevad osalejad siia kaheks nädalaks. Võttes arvesse, et igaüks neist kulutab vähemalt 150 € päevas majutusele, söögile, joogile, transpordile ning muule hädavajalikule, tuleb kogusummaks ligi 3 miljonit eurot 1500 osaleja kohta. Koos sündmuse korraldamise kuludega jõuab Mindvalley suveülikooli kaudu südasuvel Eestisse hinnanguliselt pea 4 miljonit eurot. 

Mindvalley asutaja Vishen Lakhiani elab ka ise Tallinnas ja peab Tallinnat parimaks kohaks Mindvalley suveülikooli pidamiseks. "Iga kord, kui Tallinnasse koju saabun on mul tunne nagu astuksin tulevikku, võrreldes muu maailmaga käivad siin asjad kiirelt ja lihtsalt, on loodust ja värsket õhku. Ja ma lihtsalt armastan Tallinna vanalinna," kiidab ta.

“Mindvalley suveülikool kasvas välja soovist kogukonnaga ühiselt midagi toredat teha, kuid ühtlasi on algusest peale olnud kesksel kohal ka noored ja lapsed. Ma olen rännanud konverentsidel ja sündmustel, kus lastel pole midagi teha. Seetõttu tahtsime teha teistmoodi. Kogu suveülikooli aja on inspireerivad programmid nii lastele kui noortele ning iga suveülikooli lõpus on tasuta noortepäev, mis koondab meie parimate õpetajate teadmised,” tutvustab kahe lapse isa Vishen.

Mindvalley suveülikooli tasuta noortesündmus toimub 23. juulil kõikidele 16-23-aastastele noortele. Töötubade ja loengute keskmes on sotsiaalsete oskuste ja kriitilise meele arendamine, õpitakse paremini mõistma iseennast ja maailma, milles noored elavad. 

Mindvalley suveülikooli 3-nädalane programm toimub Kultuurikatlas 3.–23. juulini. Rohkem infot sündmuse kohta leiad siit.