Üldiselt passiivsena nähtud Lasnamäel on juba praeguseks registreeriud rekordarv talgusid, millest üle poole korraldab kohalik kodanikuühendus Lasnaidee. MTÜ Lasnaidee kutsub Lasnamäe elanikke heakorrastama oma kodukohta ja võtma osa  “Teeme Ära” algatuse raames toimuvatest koristus- ja heakorratalgutest Lasnamäel.

Koristustalgud toimuvad 2.mail ning nende raames puhastatakse talgupiirkond prügist ja prahist nind aidatakse üheskoos kaasa parema elukeskkonna loomisele. MTÜ Lasnaidee ühendus ja selle liikmed on sel aastal nelja erineva koristustalgu eestvedajateks ning ootame Sind, armas aktiivne lasnamäelane, neist talgutest kindlasti osa võtma, sest koos jõuame rohkem! Olenemata suhtluskeelest, vanusest ja panustamisvõimalusest saab osa võtta järgmistest MTÜ Lasnaidee juhitavatest talkudest:

Vormsi pargi osa prügist koristamine, talgujuht: Jekaterina Kljutšnik
Lindakivi Kultuurikeskuse ja Võru 1 koristustalgud, talgujuht: Meeri-Mall Aul
Lasnamäe Kivila pargi taguse tühermaa koristus, talgujuht: Kristi Promet
Katleri peatuse ja sellе ümbritseva roheala-nõlvaku korrastus, talgujuht: Maria Derlõš

Talgutel osalemiseks on vaja head tuju ja ilmale vastavat riietust. Kuigi Lasnamäe Linnaosa Valitsus varustab kindade ja prügikottidega, on hea võtta võimalusel kaasa ka omad vahendäbi. Esmakordselt saavad registreerujad talgulised endale ka talguhundi passi, mis on Teeme Ära talgupäeva meeskonna poolt välja antav unikaalne tunnuskiri, mis tähistab selle omaniku kaasalöömist Teeme Ära talgupäeval Eestimaa erinevais paigus.

Passi omaniku heasoovlikud talguteod on nagu ajas kasvav investeering, mille väärtus on alatiseks talletatud tema tänukontole maailma heade tegude pangas. Lisaks toetab talgulisi ja annab tööenergiat Tere piimatööstus kohukeste, La Crema koorejogurti ja Helluse joogijogurtiga! LansaTalgutele saab registreerida Teeme Ära! kodulehel (www.teemeara.ee) ning jälgida sündmust Lasnaidee Facebooki ürituselt.

Kohtumiseni 2. mail Lasnamäe Teeme Ära! koristustalgutel!