Laulja ja laululooja Anu Taul andis välja uue autoriplaadi „Metskass“, millel teevad kaasa mitmed Lõuna-Eestiga seotud head muusikud. Digialbum jõudis kuulajateni juba novembris ning nüüd on kättesaadav ka CD, mis tuli tehasest enne pööripäeva.

Oma värskeimat loomingut sisaldava albumiga „Metskass“ astub Anu Taul loometeel järgmise põneva sammu, katsetades ja avastades enda jaoks uusi kõlapilte nii sisult kui ka vormilt. Albumi kõik lood on Anu ise viisistanud ning sõnade autoriks on Erkki Peetsalu.

Uue albumi tekstid ja nende põhjal valminud lood on sündinud Haanimaa kuplilisel maastikul ning räägivad ennekõike suhetest – suhetest loodusega ja suhetest inimeste vahel. Kogu albumi sisu ja helikeel on optimistliku ning elujaatava tooniga, aidates tuua tasakaalu praegusesse ärevasse aega.

Albumil teevad kaasa ja aitavad omanäolist kõla anda mitmed Lõuna-Eestiga seotud head muusikud: akustilisel- ja elektrikitarril Madis Meister, basskitarril Henno Kelp, põikiflööti mängib Merike Paberits ja rütmipille Margus Tammemägi. Paaris loos teeb rütmipillidel kaasa ka Tõnis Kirsipu. Lood on salvestatud, miskitud ja järeltöödeldud Tartus Ö Stuudios Martin Kikase käe all.

Albumile „Metskass“ mahtus 12 lugu: „Metskass“ (4:23), „Vabadus“ (3:32), „Miks sa maailm“ (3:48), „Nagu poleks me“ (4:00), „August“ (4:08), „Kruusaseid teid“ (3:05), „Loodetuul“ (5:05), „Samblaselt asemelt“ (3:18), „Lind“ (4:43), „Aastaring“ (3:32), „Üks udulugu“ (3:29), „Ise olengi laul“ (3:35). Plaadiümbrise illustratsioonid on joonistatud Anu Taul ise, CD-ümbrisega on kaasas ka tekstivihik.

Albumi väljaandmisele andis Hooandja kaudu hoogu ligi 150 inimest, kellele on kogu loominguline tiim väga tänulik. Selle tulemusena osutus võimalikuks anda välja lisaks digialbumile ka CD ning tänu toetajaskonna suurele huvile otsustati ka vinüülplaadi väljaandmine, mis ilmub 2023. aasta kevadel.

Album „Metskass“ on CD kujul saadaval Apollo ja Laseringi kauplustes ja e-poes ning digialbumina saab selle alla laadida Bandcamp’ist.

Anu Tauli värske album rikastab Eesti muusikamaastikku uute põnevate autorilauludega ning on saanud kuulajatelt juba ka head tagasisidet. Ühtlasi on „Metskassi“ näol tegemist esimese autoriplaadiga, mis on valminud Kagu-Eesti kaugtöövõrgustikus Kupland, kuna albumi tekstid ja kontseptsioon sündisid võrgustikku kuuluvas Haani loometares, inspireerivas kaugtööpaigas põlisel Haanimaal (vt www.haani.ee).