Eelmisel laupäeval, päiksepaistelisel 16. mail 17.00 toimus esimest korda noorteloomingul põhinev ja taaskasutust populariseeriv muusikateemaline moeshow Grammofon. Moeshow toimumiskohaks oli Tallinnas Paide tn.7 asuv Uuskasutuskeskuse hoov. Üritus leidis aset NETT`i (Nõnda Edastame Taaskasutust Teisteni), Recycle moeklubi ja Uuskasutuskeskuse koostöös. Meeleolu hoidus üleval särav õhtujuht Merle Liivak.

  • Bioneeri uudised
  • 21. mai 2009
  • Foto: https://pixabay.com/photos/concert-crowd-silhouette-3084876/

Grammofoni moeshowl oli võimalik näha 9. noore moelooja koostatud värskendavaid kollektsioone, mis olid valminud taaskasutuslikke vaimu silmas pidades. Üldpilt oli mitmekesine, publiku ja naerul nägude rohke. Üllatusi jagus terveks õhtuks: kollektsioonide seas võis näha nii moekat Tuhkatriinut, uiskudel kõndimist kui ka üleni paberist valminud kaasaskantavat koera ja veel paljugi paljugi muud.

Just huvitavate detailide rohkus oli ka põhjuseks, miks otsutati välja anda kaks eriauhinda. Pärast pikka vaidlust jagati need praktilisuse eest Piia Poolaku (21) kollektsioonile “Sinu uus teksa” ja huvitava materjali kasutamise tõttu disaineritele (vanuses 13-14) Lisette Vapper, Merily Pärn, Mirjam Nahkur, Gerli Allos, Sandra Soidla, Kristin Plomberg, Marietta Põllu, Carmen-Meelike See, Maarja Koppel ja Geithy Plakk kollektsiooni “Paber” eest.

Üldarvestuse esikohtade jagamine läks žüriiliimetel Jaanika Terasmaal, Mari Martinil ja Anu Lensmentil imekombel üsna kiiresti. II koht läks Rakverest pärit Alina Tubli (19) kollektsioonile “Muusika” , mille tegi eripäraseks ja vägagi teemakohaseks fakt, et kõik riided olid kootud makilinti ja lõnga omavahel põimides. Lisaks jäi noore disaineri looming meelde detailide (suured cd-plaadist tehtud kõrvarõngad, vinüülidest käekotid) rohkuse ja üldise terviklikkuse poolest. Kõige kõrgem, I koht läks sisekujundaja Marili Rooba (30) kollektsioonile “Entel-tentel”. Ühena võidu toonud märksõnadest tuleks kindlasti mainida kogu kollektsiooni läbivat kvaliteetsust ja ka seda, et erinevalt teistest kollektsioonidest, olid riided disainitud lastele, kes tõid veel omalt poolt lavale energilist sära ja olid ise kollektsiooni kõige paremaks reklaamiks. Võitjad said kingitusteks ainulaadsed säravad vinüül-karikad, Rohelise Toa kanepist riideid ja looduskosmeetikat, toitu Ökosahvrilt, Laura Põldvere singleid, Uuskasutuskeskuse kinkekaarte, Dr. Hauschka näokosmeetikat ja Võluvee võlukaarte.

Korraldajad tänavad omalt poolt kõiki imetlusväärseid osalejaid, kohaletulnud publikut ja asendamatuid Jaanika Terasmaad, Mari Martinit, Anu Lensmenti, Merle Liivakut, Evelin Ojametsa, Katrin Ajuleva, noorteprogrammi SINA (Suured Ideed Noorte Algatusel) ning üritust võimaldanud sponsoreid Rohelist Tuba, Ökosahvrit, Dr. Hauschkat, Balti kontserdit, Femmet, Mahekaupa, Võluvett ja Cosmopolitani.