Reedel, 13. märtsil 2009.aastal allkirjastasid Narva Elektrijaamad ja Alstom lepingu väävlipuhastusseadmete (deSOx) paigaldamiseks Eesti elektrijaama energiaplokkidele.

„See leping on oluline samm põlevkivist elektritootmise keskkonnasõbralikumaks muutmisel ning tagab, et saame oma tootmisvõimsusi töös hoida ka tulevikus,“ sõnas Narva Elektrijaamade juhatuse esimees Ilmar Petersen. „Meie jaoks on tegemist suurima investeeringuga pärast kahe uue ploki valmimist 2004. aastal“.

„Praeguste tootmisvõimsustega jätkamiseks on Narva Elektrijaamad otsustanud paigaldada aastaks 2012 kuni neljale Eesti elektrijaama energiaplokile väävlipuhastusseadmed,“ lisas Petersen. „Selle investeeringuga säilitame oma tootmisvõimsuse, ilma selleta oleks meil aastal 2016 vaid 5300 GWh/a.“

Alates 2012. aastast on Eestile kehtestatud väävliheitmete aastane piirnorm 25 000 tonni aastas, mis on varasemaga võrreldes poole vähem (hetkel 66 100 t/a). 1. jaanuarist 2016 peavad kõik suurte põletusseadmete (LCP) direktiivi alla käivad seadmed vastama neile kehtestatud eriheitmete piirnormidele, s.o lubatud väävliheitmete (SO2) kontsentratsiooni korstnast väljumisel mitte rohkem kui 400 mg/Nm3.

Ca 52 miljoni eurose maksumusega lepingule kirjutasid alla Narva Elektrijaamade juht Ilmar Petersen ning Alstomi esindajad Karl Jaanimägi ja Göran Nyman. Väävlieemaldusseadmete paigaldamise investeeringu kogumahuks on 100 miljonit eurot.

AS Narva Elektrijaamade koosseisu kuuluvad Eesti ja Balti elektrijaam. Ettevõttes töötab 1527 inimest.