KIKi korraldatavale tudengite energia- ja ressursisäästukonkursi Negavatt esimesse etappi laekus rekordiliselt 55 säästlikku ideed 11-st koolist. Ideede hulk on võrreldes 2014. aastaga tõusnud pea 50%.

Kõige rohkem ideid laekus Tallinna Tehnikaülikooli (18) ja Tartu Ülikooli (12) tudengitelt. Esmakordselt esitasid oma mõtted konkursile Tallinna Tehnikakõrgkooli üliõpilased. Samuti olid esindatud Estonian Business School, Eesti Infotehnoloogia Kolledž, Eesti Maaülikool, Tallinna Ülikool, TTÜ Virumaa Kolledž ja TTÜ Tartu Kolledž. Ideede esitajate hulgas oli ka üks Saksamaa Free University of Berlin tudeng ja üks Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpilane. Sel aastal oli võimalus esmakordselt esitada projekte, mille meeskonda kuuluvad liikmed eri koolidest.

Sel neljapäeval, 25. veebruaril valib žürii saabunud ideede seast kuni 12 parimat. Samuti saavad kõik huvilised alates esmaspäevast, 29. veebruarist nädala jooksul valida Negavati Facebooki lehel oma lemmikut. Kõige enam hääli saanud projektid pääsevad žürii poolt valitutega edasi järgmisesse vooru.

Edasipääsenud meeskonnad asuvad märtsis ja aprillis oma ideid testima ning arendama. Lõplikud võitjad selguvad mai lõpus toimuval finaalüritusel Rakveres.

Kolmandat aastat toimuval konkursil saavad tudengid esitada oma nutikaid ideid, mis aitavad ülikoolis või selle linnakus säästa energiat ja ressursse. Neist parimad tehakse kuni 10 000 euro eest teoks. Kahe eelneva aasta konkursi tulemusena on tänaseks viidud ellu kuus tudengite roheideed. Ideede esitamisega seotud info leiab Negavati kodulehelt ning lisaküsimustega saab pöörduda projektijuht Helin Sööt poole aadressil helin.soot@kik.ee.

Konkurssi Negavatt toetavad Elering, Eesti Pandipakend, Skeleton Technologies, 4Energia ja Estonian Cell. Kaasa mõtlevad SA Tallinna Teaduspark Tehnopol, TÜ Ideelabor, Prototron, Eesti Arengufond, Startup Estonia (SUE), Bioteaduste Üliõpilaste Selts, Mektory, ABB, Uber, La Muu, Best, Eesti Energia ja TalveAkadeemia.