Eesti Arhitektuurikeskus kutsub arhitekte ja kõiki ruumihuvilisi järjekordsele välkloengule juba sel neljapäeval. Seekordne loenguõhtu toob kuulajate ette oma valdkonna tippspetsialistid, kelle uurimusteemad ulatuvad virtuaalreaalsuse avarustest ava- ja sisekosmose sügavusteni.

Uurime, kuidas saab arhitekt positsioneerida end lõputul ruumilisel väljal? Kuidas kaitsta inimest ekstreemsetes keskkonnatingimustes? Millisel viisil mõjutab kosmose halastamatus teadlase, arhitekti, disaineri või inseneri mõtlemist ja loomingulist käekirja?

Välkloengu seekordse teemapüstituse autor ja õhtu moderaator on arhitekt ja kosmoseentusiast Juhan Kangilaski.

Välkloengul astuvad üles Alvo Aabloo (TÜ Tehnoloogiainstituudi professor, materjaliteadlane, füüsik ja robootik), Grete Arro (psühholoog, TLÜ Haridusteaduste instituudi teadur), Martin Melioranski (arhitekt, EKA arhitektuuriteaduskonna 3D Labori juhataja), Madis Vasser (VR-evangelist, TÜ arvutigraafika ja virtuaalreaalsuse labori doktorant) ja Andris Slavinskis (teadlane, Tartu Observatooriumi kosmosetehnoloogia osakonna juhataja, ESTCube meeskonna nõustaja).

Välkloengute eesmärk on kutsuda avalikkust kaasa mõtlema ja arvamust avaldama meid ümbritseva avaliku ruumi kujundamisel, tekitada arhitektuuriteemadel avalikku arutelu ja viia ühiskonda arusaamist, et arhitektuur on meie kõigi asi. Välkloengute raames tutvustavad erinevate elualade esindajad 9-minutilise ettekande jooksul oma seisukohti etteantud teemal, misjärel toimub avatud diskussioon esinejate ja kuulajate vahel. Välkloeng on tasuta.

Eesti Arhitektuurikeskus tänab välkloengutele õla alla panemise eest: Eesti Kultuurkapital, Saint-Gobain Ehitustooted, Hals Interiors ja Forbo Flooring.

Loe varasemate välkude kohta siit ja sündmusest lähemalt Facebookis.