22. oktoobril kell 11.00-18.00 toimub Noblessneri valukojas järjekorras juba 12. veganmess, kus tutvustatakse taimseid toite ja tooteid ning vegan elustiili. 

  • Toit ja aiandus
  • 13. september 2022
  • Foto: Ülemullu toimunud Veganmess / Pressifoto

Veganmess, endise nimega Taimetoidumess, on Baltikumi vanim vegan elustiili mess, kus osalevad eksponaadid, kes esitlevad ja müüvad laias valikus taimetoitu ning muid looma- ja loodussõbralikke tooteid. Toimuvad ka loengud ning arutelud.

Lavale astuvad personaaltreener ja jõutõstja Gert Koovit, telesaatest Naabrist Parem tuntud maailmakodanikud Kristjan ja Marleen, Loomuse loomasõbraliku ilu programmi LILU eestvedajad ning Fridays for Future kliimaaktivistid. Toimub ka Eesti Vegan podcasti avalik salvestus toitumisnõustaja Eliis Salmiga, kes lahkab veganlusega seotud müüte. Messilavalt tehakse otseülekanne Ukrainasse, kus sealsest olukorrast annab ülevaate Ukraina suurima loomakaitseorganisatsiooni UAnimals tegevjuht.

Pilet messile maksab 5 eurot. 12-aastased ja nooremad pääsevad üritusele tasuta. Piletid müügis Fienta keskkonnas ning ürituse ajal kohapeal.