Juuni alguses toimuv ideehäkaton „Tech for Agriculture“ ootab kõiki huvilisi osalema ja põllumajanduse edendamiseks uusi ideid välja arendama.

  • Maamajandus
  • 8. juuni 2018
  • Foto: Pixabay, CC Public Domain

Põllumajandusvaldkonna ajurünnakul arendatakse meeskondades 48 tunni jooksul välja uuenduslikke lahendusi ja prototüüpe, et põllumajandussektorit nutikamaks muuta.

„Digitaliseerimine ja e-lahenduste kasutamine on üks võimalusi põllumajandussektori ja maapiirkondade jaoks täiendavate kasvuvõimaluste loomiseks,“ ütles maaeluminister Tarmo Tamm. „Seega kutsun kõiki, kes on põllumajandusega lähemalt või kaugemalt seotud, häkatonist osa võtma ning jagama oma uudseid ideid põllumajanduse arendamiseks, et anda panus targemalt tootmiseks, analüüsimiseks ja kasvatamiseks,“ lisas Tamm.

“Tech for Agriculture” on ajurünnak, mille eesmärk on koguda innovaatilisi ideid, mis aitaksid põllumajandusvaldkonda arendada. Osalejad saavad tänu Põllumajandusuuringute Keskusele, Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametile (PRIA), Maa-ametile, Hollandi Põllumajanduse, Looduse ja Toidukvaliteedi Ministeeriumile ning Wageningeni Ülikoolile kasutada andmebaase, mille abil elulistele probleemidele lahendusi leida.

Kolme parima tiimi esindajad saavad võimaluse oma töid esitleda 13. juunil toimuval Hollandi-Eesti seminaril „Innovation in Agriculture“, kus osalevad ka Hollandi kuningas Willem-Alexander ja kuninganna Máxima ning mõlema riigi põllumajanduse eest vastutavad ministrid. Lisaks saab üks meeskondadest jätkata oma prototüübi arendamisega Prototroni programmis ning parim meeskond saab otsepääsu Climate Launchpad programmi.

Ajurünnakule on osalema oodatud  põllumajandusega seotud inimesed, insenerid, arendajad, andmespetsialistid ning kõik teised, kellel on soov luua uusi lahendusi, tooteid ja teenuseid.

Põllumajanduse ajurünnak „Tech for Agriculture“ toimub 8.–10. juunil 2018 Tallinnas Spring Hubis aadressil Pärnu mnt 148.

Üritust toetavad Maaeluministeerium, Hollandi Suursaatkond Eestis, Hollandi Põllumajanduse, Looduse ja Toidukvaliteedi Ministeerium ning Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda.

Lisainfo

Registreerimine