KinoFFi nime kandev festival toimub 15.–17. novembrini Narva Apollo kinos ja 22.–24. novembrini Kohtla-Järve kultuurikeskuses. Rahvusvahelise festivali fookuses on Venemaa värsked linateosed, aga kavas on ka valik samal ajal Tallinnas ja Tartus toimuva PÖFFi põhiprogrammist.

  • Bioneeri uudised
  • 9. september 2019
  • Foto: https://pixabay.com/photos/sony-lens-walimex-camera-1455032/

Festivali juhiks on  Darja Saar, kes on varemgi PÖFFi ja laste- ja noorte filmifestivaliga Just Film koostööd teinud. KinoFFi programmis tuleb tema sõnul tuleb näitamisele ligi 20 filmi ning valikut filme kutsutakse esitlema ka nende tegijad.

KinoFFist saab üks PÖFFi kõrvalfestivale, nagu on Tartu armastusfilmide festival Tartuff ja Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival HÕFF.

Ühtlasi kuulub KinoFF Narva Euroopa kultuuripealinnaks 2024 programmi.

KinoFFi-suguse filmifestivali ja laiemalt filmitööstuse olulisust Ida-Virumaa jaoks tõstis esile ka Narva 2024 korralduskomitee liige Jana Pavlenkova. „Ida-Viru on ka tulevikus üks atraktiivsemaid filmide võttepaiku, mida Eestil on pakkuda. Sellest piirkonnast võiks kujuneda ideaalne kaasproduktsiooni koht, kus omavahel teevad koostööd Euroopa ja Venemaa. KinoFF pakub võimalust kaasata sellesse protsessi ka vaatajaid,” ütles ta.

„Tahame ka Ida-Virumaa vaatajatele pakkuda väärt filmikunsti, mis meie kinolevisse harilikult ei jõua – meilt oli juba ammu küsitud, miks me seal oma filme ei näita. Otsustasime mitte ainult näidata, vaid teha koguni omaette festivali, mida Ida-Virumaa ja sealne asjatundlik publik ammu väärivad,” ütles PÖFFi juht Tiina Lokk.

KinoFFi peakorraldajad on PÖFF ja venekeelne Delfi. Festivali rahastavad Narva ja Kohtla-Järve linn. Peapartner on Apollo kino.