Inimesed võivad elada meie kõrval, aga nende eluviis ja arusaamad võivad meie arusaamadest erineda nagu öö ja päev. Elu vaatamine läbi teise inimese silmade võib olla paras šokk. Näiteks mõelge, kuidas oleks veeta päev mustlasena, nagu seda teeb naabrimees Herbert või olla päevake Prismas müüjaks, nagu seda on onutütar Kati. See oleks teine elu ja teine maailm. Geograafiline lähedus ei muuda inimesi veel sarnaseks.

Üks võimalus jäädvustada inimeste eripära on teha seda läbi fotosilma.  Eesmärgi nimel võib osaleda  näiteks ülemaailmses integratsiooniprojektis „Photographing a Day in Our Life“, mis ärgitab erinevate ja omavahel mitte suhtlevate kogukondade inimesi pildistama nn teistsugust elu. Hilisem fotode analüüsimine aitab avardada silmaringi.

Projektis osalejad jagatakse paaridesse ja neil palutakse jäädvustada fotoseeria kaaslase tavalisest päevast. Kuna inimesed on agarad märkama just erinevusi, siis pole siin midagi imestada, et fotosilma ette jäävad just teemad, mis vajavad pildistaja jaoks läbimõtlemist.

Eripärane võib teine inimene olla nii oma ellusuhtumiselt, religioosselt vaatelt  kui harjumuste poolest. Päev uudses keskkonnas ja ootamatute tegevuste keskel on hariv ja virgutav.

Kui olete fotoseeria jäädvustanud, siis laadige see üles avalikku fotopanka ja kutsuge üles inimesi teie ideega liituma.