Veebiportaali www.greenpeace.org teatel toimusid 21.aprillil mitmel pool maailmas Greenpeace´i aktivistide meeleavaldused Indoneesia vihmametsade kaitseks. Ürituse ajaks riietusid paljud osavõtjad orangutangide kostüümidesse. Protestiaktsioonid viidi läbi suurkorporatsiooni Unilever kontorite ees. Unilever toodab selliseid tuntud brände nagu Dove, Rexona, Axe jne.

Greenpeace´i aktivistid valisid protestiaktsioonide sihtmärgiks meelega Unileveri korporatsiooni. Nimelt ostab ettevõte sageli palmiõli firmadelt, kes hävitavad troopilist metsa ja soodustavad sellega kliima soojenemist. Unilever on üks suurimaid illegaalse palmiõli ostjaid Indoneesias. Keskmiselt 1 liiter 20-st ebaseaduslikult Indoneesias toodetud  palmiõli liitrist satub selle korporatsiooni toodetesse.

Palmiõli on odav õli, mida kasutatakse huulepulkades, kreemides, seepides ja paljudes toiduainetes. Indoneesias tavatsetakse troopiline mets hävitada ja asendada see palmiõli tootvate istandustega. See aga suurendab oluliselt kasvuhoonegaaside emissiooni atmosfääri. Indoneesia on hetkel Hiina ja USA järel kolmandal kohal CO2 emissiooni poolest. Kui palmiõli tootmine jätkub samasuguse tempoga nagu praegu, siis on viieteistkümne aasta pärast Indoneesia troopiline mets hävitatud.

20% kasvuhoonegaaside emissioonist jääb hetkel just metsaraie arvele. Troopiline mets on looduslik kaitse kliima soojenemise vastu. Troopiliste metsade hävitamine kahjustab pöördumatult ka loomastiku ja taimestiku liigirikkust. Indoneesia arvele võib kirjutada 10-15% kogu teadaolevast taimede, imetajate ja lindude mitmekesisusest.

Metsaraiega seotud loomastiku hulka kuuluvad ka orangutangid. 2006. aastal hukkus piirkonnas ligi 1500 orangutangi just tänu istanduste tööliste tahtlikele rünnakutele. 75% Indoneesia kunagistest puutumatust troopilisest metsast on juba hävitatud või rikutud.