Registreerumine lehekottide tasuta äraveoks algab 11. oktoobril ja kestab kuu lõpuni.

„Kuigi puud on alles lehes, pöördutakse juba linnaosavalitsuse poole: kas lehekottide kampaania toimub. Jah, Pirita linnaosa valitsus pakub ka sel sügisel kinnistuomanikele abi lehekottide äraveol,” kinnitas linnaosavanem Tõnis Liinat. Kampaaniale registreerimine on 11.–31. oktoobrini. Seda saab teha alates 11. oktoobrist nii veebivormil kui ka saates/tuues Pirita ajalehe septembrinumbris ilmuva kupongi linnaosavalitsusse Kloostri tee 6. Kohapeal ei registreerita.

„Kampaaniat korraldatakse selleks, et kokku riisutud puulehed ei satuks metsa ega hekkide alla ja haljasaladele. Puulehed on jäätmeseaduse tähenduses aia- ja pargijäätmed ja kui neid ei ole võimalik kompostida kinnistul, siis tuleb need viia jäätmejaama. Esiteks risustab praht metsaalust visuaalselt ning teiseks võivad koos haljastusjäätmetega levida loodusesse võõrliigid,” selgitas linnaosavanem. Ta lisas, et varem, mil linnaosavalitsus lehekottide äraveoks abi ei pakkunud, oli sagedamini juhtumeid, kus lehed koos kilekottidega sokutati metsa alla. „Viimastel aastatel on selliseid rikkumisi vähem,” nentis Liinat ja kutsus võimaluse korral aiaomanikke puulehti kompostima.

Kampaaniale registreeritud kinnistutelt veetakse ära kuni 15 lehekotti. Lehekottide äravedu algab 15. novembril ja toimub asumite kaupa. 15.–21. novembrini veetakse lehekotid ära Merivälja asumist, 22.–28. novembrini Mähe, Laiaküla, Kloostrimetsa, Lepiku, Iru ja Pirita asumist ning 29. novembrist 5. detsembrini Kose ja Maarjamäe asumist. Ära viiakse ainult registreeritud lehekotid. Rohkem infot mariana.simson@tallinnlv.ee, tel 645 7603.