Edaspidi tasub India pealinna New Delhisse sattudes plastikust kilekottidega ettevaatlik olla. Uue seaduse (alates 9.01.) alusel ähvardab mistahes paksusega polüetüleenist koti kasutajaid, müüjaid ja ladustajaid linnas kuni 100 000 ruupia suurune trahv või vangistus.

India ametnikud on jõudnud järeldusele, et plastikkottide täielik keelustamine koos karmide karistustega on ainus tee puhtama pealinna suunas. Karmid meetmed on loodud selleks, et inimesed kasutaksid riidest või bioplastikust kotte.

Probleem plastiksodiga on New Delhis tõsine, sest hiljutised edukama majanduse aastad on rahvale õpetanud läänelikke tarbimiskombeid, aga prügimajandus ei ole eluviisidele järgi jõudnud. Tulemuseks on see, et kilekotid lendavad pea igal suurlinna tänaval, neid ujub vees ja nad ripuvad puude küljes ja nad ummistavad niigi kehva kanalisatsiooni. Kohalik ajakirjandus nuriseb, et riigi pealinn on vooderdatud plastikkottidega.  

Karmimad meetmed võeti kasutusele, sest rahvas ignoreeris eelmist kilekotimäärust, mis keelustad nn paksud kilekotid. Lubatud olid 0,04mm ja õhemad kotid.  

Algselt lükati ettepanek kilekotid keelustada tagasi, sest valitsus pidas kilekotte „heaks ja odavaks“ pakendiks, aga arvamus muutus, kui keskkonnakaitsjad rääkisid otsustajatele, et plastikkottidest umbes kanalisatsioon, tekitab soodsad tingimused näiteks malaariasääskede paljunemiseks.