Plastireostusest on kujunenud üks suurimaid keskkonnaprobleeme, plasti ujub meres plastisaarte ja mikroplastina ning lendleb ka meie silme all. Eesti Roheline Liikumine on korraldamas järjekordset Roheväljakutset, mis seekord keskendub plastiprobleemile.

„Oleme plastikut tootnud vaid 100 aastat ja juba upume sellesse, oskamata probleemile lahendust leida,“ ütleb Merilin Raudna-Kristoffersen, Roheväljakutse 2019 korraldaja ja Eesti Rohelise liikumise projektijuht. „Plastiku kasutamise vältimine on hea võimalus probleemi võimendamisse mitte panustada ning teha heategu keskkonnale ning endale.“

22. novembrist 1. detsembrini toimuval Roheväljakutsel saavad osalejad iga päev lugeda ühest plastiga seotud teemast ja täita ülesandeid, mis aitavad plasti kasutamist vähendada. Osalejatel on võimalus teada saada plasti mõjust endale ja keskkonnale ning üheskoos arutada, kuidas probleemi lahendada. Räägime teemadest nagu mikroplast, plasti mõju tervisele, plastivaba poodlemine jm.

„Erinevates plastesemetes leidub palju kemikaale, mis mõjutavad ka inimese tervist, ning nendest saab hoiduda vaid plasti vältides,“ ütleb Merilin Raudna-Kristoffersen, lisades, et Roheväljakutsel osalema on oodatud kõik, kes tunnevad, et võiks oma igapäevaelus plasti tarbimist vähendada.

KUIDAS VÄLJAKUTSEGA LIITUDA?

1) Registreeru väljakutses osalejaks siin lehel
2) Ühine "Roheväljakutse 2019 osalejad" grupiga Facebookis

Ootame osalejatelt ülesannete täitmise kohta iga päeva õhtuks ka tagasisidet – postita kommentaar või pilt Facebooki gruppi või saada e-maili teel valjakutse@roheline.ee

Eesti Roheline Liikumine on keskkonnakaitsega tegelev mittetulunduslik organisatsioon, mille eesmärk on parandada Eesti keskkonna olukorda ja suunata meie ühiskonda rohelisele jätkusuutlikule mõtteviisile. Roheväljakutse toimub Plastic Free Ocean projekti raames, mida toetab Coalition Clean Baltic, Europe Life Programme ja Swedish Postcode Foundation.

Lisainfo
Roheväljakutse 2019 Facebooki leht
Roheväljakutse 2019 info ERLi kodulehel