„Uued eesti muinasjutud” on kogumik fantaasiarikkaid lugu­sid, mis kõnelevad tänapäeva elus olulistest teemadest. Nende nüüdis­aegsete lugude autorid pole oma igapäevaelus kõik sugugi kirjanikud, kuid igaüks neist on leidnud end ümbritsevast elust teema, millest kirja panna oma tänapäevane muinaslugu.

uued eesti muinasjutudNeisse lugudesse on põimitud aegumatud õpetussõnad ning esiisade ja -emade elutarkus. Muinaslood kõnelevad meile heast ja kurjast, armastusest ja vihkamisest, ilusast ja inetust, hoolimisest ja ükskõiksusest, tarkusest ja taipamatusest. Ja nagu muinasjuttudes ikka, jääb ka neis lugudes võidutsema tark, õige ja hea.

Pildid selles raamatus pärinevad samuti erinevatelt autoritelt – iga kunstnik on maalinud lugeja ette muinasloo just sellisena, nagu tema seda oma vaimu­silmas on näinud, lisades loo sisule omakorda uut väge. 

Soovime, et see raamat nii väikese kui ka suure inimese südames midagi­ puudutaks ning suunaks mõtlema elus olulise üle. Soovime, et neist muinaslugudest kooruks igaühele välja tarkusetera, ja julgustame enda ümber ringi vaadates üles leidma ka päris oma muinasjutu, mis kas või­ üksnes oma lähedastele edasi jutustatuna aitaks muuta maailma paremaks ja kaunimaks – just tema looja leitud tõe kaudu.

Muinasjutud kirjutanud: Doris Kare­va, Andres Noor­mets, Juhani Püttsepp, Piret Raud, Jürgen Rooste, Siiri Sisask, Tanel Veenre, Hannes Võrno

Pildid joonistanud: Katrin Ehrlich, Heiki Ernits, Kadri Ilves, Kirke Kangro, Regina Lukk-Toompere, Jüri Mildeberg, Viive Noor, Juss Piho, Marja-Liisa Plats, Priit Rea, Tiina Mariam Reinsalu, Catherine Zarip

______________________________________

Uued eesti muinasjutud - Toimetaja-projektijuht Terje Metsavas. Kujundaja Ivi Piibeleht. 215x220, 108 lk, kõva köide.