Eesti suurim jäätmekäitleja Ragn-Sells AS ja taaskasutusorganisatsioon TVO kingivad Maailmakoristuspäeva talgulistele 5000 pakendikotti. Kotid on mõeldud metsa alt kokku korjatud metall-, plast- ja klaaspakendite eraldi kogumiseks ja taaskasutusse suunamiseks.

  • Jäätmed
  • 11. september 2018
  • Foto: Kollane ja roheline pakendikott. Autor: Ragn-sells

„Enamasti lähevad koristuspäeval kogutud jäätmed prügilasse või energiatootmiseks, kuid pakenditest saadavad materjalid sobivad suurepäraselt taaskasutuseks. Sellepärast arutasimegi Maailmakoristuspäeva meeskonnaga, et jäätmeid, mida on lihtne eraldi koguda ja mida saab kindlalt taaskasutusse suunata, võiks eraldi kottidesse koguda,“ rääkis Ragn-Sellsi turundus- ja kommunikatsioonijuht Rainer Pesti.

Pakendikotid on kollast värvi ja kergelt läbipaistvad. Nendesse saab koguda nii metall-, plast- kui klaaspakendid. Materjalid eraldatakse üksteisest jäätmete sorteerimiskeskustes ja suunatakse seejärel taaskasutusse. Pakendikotid jagatakse talgulistele kõikides koristuspunktides.

„Igapäevaselt kasutab Eestis pakendikoti teenust üle 7000 eramajas elava perekonna. Kui tavaliselt võib kollasesse kotti panna kõik pakendid, siis Maailmakoristuspäeval keskendume metallist, plastist ning klaasist purkide ja pudelite kogumisele. See on kõigile lihtne ja arusaadav. Nii saame vähemalt osadele metsa alt kogutud jäätmetele anda uue elu,“ ütles TVO tegevjuht Kristiina Dreimann ja lisas, et see on omamoodi ime, et pisikesest Eestist pärit üsna väike seltskond on oma ideega nakatanud kogu maailma. „Üks on kindel – pärast 15. septembrit on maailm vähemalt mõneks ajaks puhtam!“

Eestist alguse saanud Maailmakoristuspäev ehk World Cleanup Day toimub 15. septembril. Planeedi koristamisse on kaasatud 155 riiki.