Elbikus toimunud Forest Movement Europe'i (FME) ja Environmental Paper Networki (EPN) kohtumisel osales kahekümne üheksa organisatsiooni esindajaid kahekümne neljast riigist. Üritust aitasid korraldada kodanikuliikumine Eesti Metsa Abiks (EMA), keskkonnaühendus Eestimaa Looduse Fond (ELF) ja loodusturismiettevõte Estonian Nature Tours ning arutluse alla tulid Eesti, Malaisia, USA, Indoneesia ja Slovakkia metsandusprobleemid ning edasiminekud nende lahendamisel. Kohtumisel avaldati esmakordselt ka EPN-i ülevaade paberitööstuse hetkeseisust, samuti otsiti koha peal ühist nägemust biomassi osas ning valmistati ette ühispöördumine Tartu kodanike, teadlaste ja linnavalitsuse toetuseks Est-For Investi poolt kavandatava tselluloositehase asjus.

Kohtumise käigus tunnistasid väliskülalised, et olukord Eesti ning kogu Baltikumi metsades on tõepoolest halb ning sellele tuleks ka rahvusvahelisel tasandil senisest enam tähelepanu pöörata. Samas tunnustati eestlasi juba saavutatud edusammude eest ning tunti suurt huvi koostöö vastu. Välisdelegatsioon külastas ka Soomaa rahvusparki ning seal hiljaaegu tehtud raiet, millesse üldsus sekkus ning mis ka peatati, aga sellegipoolest jõuti toime panna mitmeid raierikkumisi, mida Keskkonnainspektsioon ja Keskkonnaagentuur nüüdseks uurima on asunud. Sündmust peeti häbiväärseks ning leiti, et Lääne-Euroopas tekitaks see suure skandaali.

Selgus, et Eesti probleemidel on mõndagi ühist koguni nii kaugete paikade nagu Indoneesia omadega, ning just nimelt seetõttu ongi mõttekas rahvusvahelist koostööd tugevdada ja teineteise kogemustest õppida. Üheks näiteks toodi Amazari tselluloositehas, mis keskkonnakahjude jämeda eiramise tõttu Shenzheni aktsiaturult maha võeti, mistõttu selle ehitus võib pooleli jääda. Ka Soome ökoloogid veavad oma metsapoliitikaga pikemat aega vägikaigast ning kohaletulnud soomlased olid lahkelt nõus meiega tulevikus jagama ülevaadet Soomele spetsiifilistest metsandusprobleemidest.

Miitingul osales väliskülalisi Soomest, Ühendkuningriigist, Belgiast, Indiast, Slovakkiast, Itaaliast, Šveitsist, Ameerika Ühendriikidest, Venemaalt, Hollandist, Hiinast, Prantsusmaalt, Serbiast, Slovakiast, Belgiast, Beninist, Portugalist, Eestist, Saksamaalt, Austraaliast, Uus-Meremaalt, Armeeniast, Indoneesiast, Nepaalist ja Elevandiluurannikult.

Loe lähemalt Eesti Metsa Abiks kodulehelthttp://eestimetsaabiks.emaliikumine.ee/…/23-04-27-04-rahvu…/