RAUDROHI on laialt levinud taim, mille kohta räägib pärimus, et ukse ette istutatuna pidavat ta lausa kuradi eemal hoidma. Ja tõesti – vaadake ükskõik millist maastikku – raudrohi kasvab peaaegu kõikjal, nii raudne on ta!

Raudrohust kasutatakse ürti ehk taime maapealset osa. Raudrohi on põletikuvastase ja uriinieritust soodustava toimega ning toetab seedimist. Külmal talvepäeval pole midagi mõnusamat, kui külma saanud jalad kuuma raudrohuvanni pista.

Teed tee nii: 1 tl purustatud droogile kalla peale 1 kl keeva vett. Lase 5 minutit tõmmata, jahuta ja joo lonkshaaval. 1 kl päevas on hea abiline köha ja külmetushaiguste korral.

Ökoinimestel ja loodussõpradel on põhjustad rõõmustada - taas on ilmunud juba traditsiooniks saanud Terve Elu ökokalender, mis sel aastal võtab vaatluse alla Eestis kasvavad ravim- ja maitsetaimed, nii ongi märkmiku selle aastane alapealkiri: “Ravim- ja maitsetaimed — tohtrid loodusest”. Toredad nõuanded ja muhedad legendid on kokku seadnud TÜ professor Ain Raal.

Bioneeri lugeja saab kuni 10.detsembrini soetada selle vahva loodussõbralikult toodetud kalendermärkmiku -15% allahindlusega Öko24.ee veebipoest, lisades sooduskupongi lahtrisse sõna bioneer. Nii on loodusesõbrast lugejale märkmiku hinnaks vaid 5.95 (tavahind veebipoes 7 eurot ja tavapoes 9.90).

Ostukeskkonna link on siin

Kalendermärkmikus on:

• enam kui 50 toredat Eestis enimtuntud ravim- ja maitsetaimepilti koos soovituste ja kasutusõpetusega

• praktiline nädala kaupa kalendermärkmik oma igapäevase asjaajamise korraldamiseks

• käepärane suurus - 15 x 20 cm


Märkmik on trükitud taastoodetud paberile, looduslike õlide ja vaikude baasil valmistatud värvidega.