Reet Aus pääses esimese Eesti moedisainerina London Fashion Week’ile

Moekunstnik Reet Aus valiti esimese Eesti disainerina osalema 20. – 24. veebruaril toimuvale London Fashion Week’ile. Londoni moenädal on koos Milano, New Yorki ja Pariisiga üks maailma neljast kõige olulisemast moenädalast ning esimene neist neljast, mis otsustus pühenduda ka keskkonnasäästlikule disainile.

Reet Ausi kollektsioon, mis osaleb Estethica-nimelisel väljapanekul, koosneb nii orgaanilisest kangast valmistatud kui taaskasutusmaterjalidest tehtud rõivastest. Moenädalal esitleb eesti disainer naisteriided ööpesust mantliteni. Reet Ausi nime kandva kollektsiooni moto on „Slow fashion, beautiful clothes” (aeglane mood – kaunid rõivad), millega bränd vastandab end selgelt ebakvaliteetsele kiirmoele.

„Kui kõik läheb nagu plaanitud, on pärast moenädalal osalemist meie eesmärk hakata oma toodangut ka Londoni butiikides müüma,” tutvustab Reet Aus.

Londoni moenädal tähistab tänavu 25. juubelit. Varem on sellelt ürituselt tuule tiibadesse saanud näiteks Alexander McQueen ja Hussein Chalayan. Tänavuse moenädala kuulsaimad osalejad on Vivienne Westwood ja Paul Smith.

Reet Ausi osalemist London Fashion Weekil toetavad Briti Saatkond Eestis ja Uuskasutuskeskus.