Vabariigi 100. sünnipäeva puhul toob Reval Folk juubilari tervitama ansambli Madingma (Belgia). Selle moodustavad  vennad Stefan ja Diederik Timmermans, kes on viimase veerandsaja aasta jooksul  andnud märkimisväärse panuse Eesti folgimaastikku.

 

Kontserdid toimuvad neljas paigas:

•             13.02 kell19 – Saaremaa, Saaremaa Veski (Pärna tn 19, Kuressaare)

•             14.02 kell19 – Tartu, Sisevete Saatkond (Vabaduse pst, Tartu)

•             15.02 kell19 – Viljandi, Pärimusmuusika Ait

•             16.02 kell19 – Tallinn, Vanalinna Muusikamaja (Uus 16c)

Korraldajad: MTÜ Reval Folk (peakorraldaja ja maaletooja), Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Saaremaa Folgiklubi, Tartu Sisevete Saatkond, Eesti Pärimusmuusika Keskus.

17. veebruaril kell 14.00-15.30 toimub Eesti Muusikaakadeemias (ruum C-105) kõigile huvilistele Stefan Timmermansi õpituba  flaami pärimusmuusika tutvustamise teemal ning osalejad saavad kindlasti selgeks ka mõne pilliloo. Lähem info õpitoa kohta.

Stefan Timmermans (1973) alustas flaami torupilli õpinguid 12-aastaselt. Kodumaal mängis ta aastaid ansamblis Arjaun. Eesti muusikutega kohtus ta esimest korda 1991. aasta Rootsis rahvusvahelises ETHNO-laagris. Aastail 1996-2006 mängis Stefan rahvusvaheliselt tuntud grupis Fluxus. Oma noorema venna Diederikuga on nad esinenud Viljandi Pärimusmuusika Festivalil ja andnud mitmeid kontserte koos Jaak Johansoniga. Belgias on Stefan tunnustatud muusik ja torupilliõpetaja, festivalikorraldaja ja raadiosaadete autor. Hetkel on tema kodu Hispaanias, Valencias.

Loe ka Bioneeris ilmunud intervjuud Stefan Timmermansiga.

Stefani koduleht: www.stefantimmermans.be 

Diederik Timmermans (1978) on andekas iseõppijast diatoonilise akordioni mängija, keda on inspireerinud Bruno Letron ja Didier Laloy. Ta on mänginud ansamblis Netel, millega valiti suurprojektidesse Iirimaal ning Calabrias (Itaalia). Diedrik on osalenud paljudes rahvusvahelistes Ethno laagrites, kus ta on viinud läbi ka diatoonilise akordioni ja flaami pärimusmuusika seminare.

Vendadel on imetabane võime publikuga suhestuda ja neid muusikasse kaasa haarata. Oma kontserdil viivad nad kuulaja rännakule läbi Euroopa pärimuskultuuri, keskendudes flaami muusikale.

Cätlin Mägi, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia pärimusmuusika õppejõud, torupillimängija: “Mäletan, et kui esimest korda Stefanit kuulsin, olin kohe lummatud. Ei teagi, kas see ainult torupillimäng oli… Mulle tundub, et kui tema pilli kätte võtab ja selle helisema paneb, siis sa lihtsalt jääd kõikide oma keharakkudega  kuulama ja kaasa elama - selline võime on tal!”

Sandra Vabarna, ansambli Trad.Attack! mänedžer ja liige, torupillimängija: “ Kuulsin esimest korda Stefanit, kui olin 12-aastane. Armusin nii temasse kui pilli ja seepärast hakkasin ka ise torupilli mängima. Paar aastat hiljem lubas ta mu omale naiseks võtta, kui 18 saan. Seda küll ei juhtunud, aga oleme väga head sõbrad, andnud koos kontserte ja esinenud Jalmariga (Vabarna) tema juures Belgias. Seal kohtusime ka Stefani venna Diedrikuga. Nad on mõlemad väga soojad, siirad ja emotsionaalsed muusikud, kes ei jäta kindlasti ühtegi kontserdikülastajat külmaks.”

Leana Vapper-Dhoore, ansambli "Estbel" ja "Leana & Hartwin" liige, flaami torupilli spetsialist: „2002. aasta Viljandi Pärimusmuusikafestivalil muutus mu muusikapilt täielikult. Kui teised tüdrukud olid sisse võetud Belgia ansambli Balbrozijn torupillimängijast Stefan Timmermansist, siis mina armusin tema torupilli. Seal siis 13-aastasena otsustasingi, et pean saama seda pilli mängida. Mõned aastad hiljem läksingi Belgiasse torupilli õppima…“

 

Tallinna Vanalinna Muusikamaja uksed avanevad 16.02 kell 18, kontsert algab kell 19.

Kohapeal toimetab kohvik „Koloniaal".

Muusikamaja ülakorrusel on lastele avatud mängutuba.

 

Kuula muusikat:

Stefan ja Diederik kontserdil Kloostri Aidas, Tallinnas

Polka van Perk/Minte 

Vennad Viljandi Folgil

  

Stefan torupillil:

Carlos Nunezi kontserdil 

Fluxus

 

MTÜ Reval Folk asutati 2017. aasta sügisel. Kodanikualgatuse korras sündinud kontsertide sarja korraldamises tehakse koostööd Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika eriala tudengite, õppejõudude ja vilistlastega. 

Kontsertsarja eesmärk on tuua Tallinnasse senisest enam pärimusmuusikat ja sellel põhinevat autoriloomingut mitmekesise helikeele- ning instrumendivalikuga muusikutelt nii Eestist kui välismaalt. Samuti on soov, et suureneks huvi õppida pärimusmuusikat Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Lisaks pakub Reval Folk kontserdivõimalusi ka mujal Eestis - nii on pärimusmuusika haaratud rohkem igapäevaellu.

Toetajad: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja EMTA pärimusmuusika eriala, Tallinna linn, Veebimajutus.ee, kohvik "Koloniaal", Bioneer.ee, Tallinn in Your Pocket.

Partnerid: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Vanalinna Muusikamaja, EV100, Eesti Folkloorinõukogu, Eesti Pärimusmuusika Keskus, Saaremaa Folgiklubi, Tartu Sisevete Saatkond