Raseerimisjärgse nahaärrituse ja põletustunde vältimiseks võib piisata vaid raseerimistoodete ümbervahetamisest looduslike raseerimisvahendite vastu, mis on mõnusad nahale ja ohutud keskkonnale.

Enamik juhtivaid raseerimiskreemide brände sisaldavad di- või trietanoolamiini (DEA ja TEA), mida kasutatakse niisutavate, säilitavate ja vahutavate omaduste pärast, kuid mis mõlemad võivad olla seotud maksa -ja neeruvähi tekkega. Samuti võivad nimetatud ühendid ärritada nahka. Igal juhul on ohutum valida looduslike koostisainetega tooted. Hea uudis on see, et kvaliteedi vahe on tunda kohe peale esimest katsetust.

Eksperdid on ühel meelel, et õnnestunud raseerimise üks võtmetegevustest on raseerimiseelne naha ettevalmistus. Et ennetada sissekasvanud karvakesi, infektsioone ja tüütuid punaseid täppe, peaks enne raseerimist olema nahk kindlasti puhas. Selleks sobivad nii dušš, kuum niiske rätik  kui ka näiteks Weleda raseerimisvesi, mis sisaldab nahka värskendavaid ja desinfitseerivaid eeterlikke õlisid.

Olles naha puhtaks saanud, tekib kohe järgmine dilemma - kas kasutada järgmisena raseerimisgeeli või -kreemi? Raseerimiskreemid sisaldavad vett, mis tagab sujuva raseerimise, kuid geel annab jälle nahalähedasema tulemuse. Eks tuleb mõlemad ära proovida. Oluline on vältida tooteid, mis sisaldavad puhast alkoholi ning sünteetilisi lisaaineid, mis lisaks kõigele muule võivad muuta karvu jäigemaks.

Lõpetuseks vajab nahk taastumisel abi ning just seetõttu on raseerimisjärgne hooldus oluline. Siinkohal tuleks vältida raseerimisjärgseid tooteid, mis sisaldavad lahjendamata alkoholi, kuna see ärritab ja kuivatab nahka. Jällegi on võimalik valida nahasõbralikud naturaalsete koostisosadega asendustooted.

Kuna raseerimine ei ole toiming, millega vaid mehed tegelevad ja särav, terve ning rõõmus nahk on mõlemale sugupoolele olulised, siis  daamid ja härrad, armastage oma nahka.

Loe lisaks: www.okoviis.ee