Erakond Eestimaa Rohelised toob koostöös Euroopa Rohelistega huvilisteni põnevad arutelud viies Eesti linnas. 

Euroopa Rohelise Erakonna poolt ellu kutsutud “Recovery Tour” sari algab juba sellel nädalal. Eestimaa Roheliste koordineerimisel toimuvad eesootava nädala jooksul Tartus, Võrus, Haapsalus ja Viljandis üritused, kus saavad huvilised kuulata ja kaasa rääkida oma ala spetsialistide ja väliskülaliste arutelusid kodanikupalga võimalustest, Läänemere olukorrast, kultuuripärandi ja metsa säilitamisest. Ürituste sari lõppeb novembris Tallinnas, kus vesteldakse ettevõtluse rohepöörde võimalustest. Kõik arutelud on osalejatele tasuta.

7.10.2022 Aparaaditehase Armastuse saal, Tartu

Recovery Tour: Are Wages Recovering and Can Universal Basic Income Help?

8.10.2022 Võru Kultuurimaja Kannel

Kuidas säilitada kultuuri globaliseerunud maailmas?

12.10 2022 17.00 Haapsalu kultuurikeskus

Investeering tulevikku: Läänemere ja kohaliku veekeskkonna heaolu

13.10 2022 17.00 Viljandi Linnaraamatukogu

Fookuses Eesti metsa heaolu

15.11.2022 11.00 – 17.00 Von Stackelberg Hotell, Tallinn

Green future for EU businesses: How to Step Up Your Game

“Recovery Tour” on Euroopa Rohelise erakonna poolt ellu kutsutud üle-euroopaline programm, mille käigus arutatakse koroonakriisi järel päevakorda kerkinud ühiskondlikke kitsaskohti. Paneeldiskussioonid toimuvad Eestimaa Roheliste ja Euroopa Rohelise Erakonna ühisprojektina ning selle raames kaasatakse lisaks kohalikele spetsialistidele erinevaid Euroopa roheliste ühenduste, s.h Euroopa Parlamendi liikmeid. 

Esimesed üritused toimuvad juba sel nädalal Tartus ja Võrus, kuhu on lisaks kohalikele oma ala tegijatele kaasatud ka külalised Euroopast. Tartus aset leidev sarja avaüritus toimub reedel, 7.oktoobril kell 11-17 Aparaaditehases, kus asutakse arutama kas noored peavadki vaesed olema ja käsitletakse kodanikupalga võimalusi. Lisaks põnevatele esitlustele ja paneeldiskussioonile on osalejatel võimalus osaleda kodanikupalga teemalises töötoas. 

“Noortel on tihti keeruline astuda iseseisvasse ellu, eriti kui nad peavad õpingute kõrvalt töötama, et end ära elatada,” kommenteeris Eestimaa Roheliste juht Johanna Maria Tõugu. 

Paneeldiskussioonis osalevad ka Euroopa Roheliste liige ning mitmed Eesti sotsiaalsete ühenduste liikmed nagu Jaanus Nurmoja ja Karl Aaron Adson. Euroopa Rohelisi esindab Simo Raittila Helsingi Ülikoolist.

Kes reedel Tartusse ei jõua, siis juba laupäeval 8.oktoobril kell 17 toimub Võru Kandles sarja teine ja lühemas formaadis üritus, mille fookuses on kohaliku kultuuripärandi säilitamine.

“Võrumaa piirkonna kultuur, eeskätt setode pärand on Eestis märgilise tähendusega. Selle on loodud mitmeid tegevusi, et seda hoida ka tulevaste põlvkondade jaoks kuid tahes-tahtmata peab mõtlema pikemale perioodile ning seda mõjutavatele välistele faktoritele,” sõnas Eestimaa Roheliste esindaja Kaspar Kurve. “Usun, et arutelu on äärmiselt vajalik nii Võru kohalikele kui ka kaugema kandi esindajatele,” lisas ta. Koos Kaspar Kurvega arutlevad globaalse ja kohaliku kultuuri põrkumiskohti Rein Järvelill, Piret Räni ja Kadri G Laube. Kaasa rääkima ootame Läti Roheliste esindajat.

“Recovery” üritustesarja järgmised diskussioonid toimuvad juba 12. ja 13.oktoobril kell 17-20 Haapsalu Kultuurikeskuses ja Viljandi Raamatukogus. 

Haapsalus on tähelepanu all Läänemeri. Võõrliigid, väetiste liigkasutusest tekkinud reostus, mikroplastik ning ka tugev mürareostus on pelgalt mõned väljakutsed paljudest, mis kimbutavad Läänemerest sõltuvaid biosfääre.

Seekordsel üritusel arutame, mida on seni Läänemere olukorra parandamiseks tehtud, kuhu on see meid toonud ning milliseid edaspidiseid samme on vaja rakendada.

Arutelus osalevad Eesti veekogude heaolu valdkonna eksperdid, kunagised Roheliste Riigikogu saadikud Aleksei Lotman ning Maret Merisaar ning Roheliste kaasjuht Johanna Maria Tõugu. Euroopa Rohelisi esindab Anja Rosengreen Taanist.

Viljandis kohtuvad loodushoiu teemadel Saksamaa Roheline Eurosaadik Anna Deparnay-Grunenberg, Viljandis elav looduskaitsja Farištamo Eller (Päästame Eesti Metsad MTÜ, Loomus), Rohelisi esindavad kaasjuht Marko Kaasik ja Piret Räni. Teadlased ja looduskaitsjad on nõudnud raiete vähendamist, tegelikku looduskaitset kaitsealadel ning metsa biomassi taastuvenergia loendist eemaldamist. Metsa vajame elurikkuse hoidmiseks, pesitsuspaigana lindudele-loomadele ning ökoloogilise tasakaalu säilitamiseks. Kuidas tulla käimasolevast “metsasõjast” ja energeetikakriisist välja nii, et metsad alles jääksid?

15. novembril tõmmatakse “Recovery Tour” Tallinnas rohepöörde teemaga kokku. Milliseid võimalusi avab roheline revolutsioon ettevõtluses? Kuidas ühiskonnana toimida nii, et säiliks nii elukeskkond kui inimeste heaolu?Milline on kestlik kahanemine, milles me suudaksime tuleviku nimel ühiskonnana kokku leppida?

Rohelised ootavad huvilisi osalema.

Rohelised kutsuvad keskkonnatuurile