Roheviku foorum toimub 15. septembril Tartus, Eesti Maaülikoolis. Rohevik kutsub vahetama mõtteid ja kogemusi jagamisühiskonna ning jäätmeinnovatsiooni teemadel. Uurime, kuidas kujundada ühiskonda, mis arendab ja kasutab targalt oma ressursibaasi ning suudab toime tulla loodus- ja majanduskeskkonna välismõjudega.

  • Majandus
  • 25. august 2016
  • Pildistas Katrin Jõgisaar, Bioneer.ee

Suur osa (lääne)maailmast raiskab energiat, toitu ja teisi varasid. Laseme sageli asjadel ka tarbetult seista, ei kasuta kogu potentsiaali ning kõige selle juures maadleme manduva ökosüsteemiga. Praegu läheb Euroopas igal aastal raisku 600 miljonit tonni taaskasutusväärilist materjali. Keskmiselt tekitab iga ELi kodanik aastas ligi 0,5 tonni jäätmeid. Aastas ladestatakse maailmas üle 2 miljardi tonni jäätmeid ning tarbijaskond kasvab…

Milliseid on jäätmekäitluse tulevikustandardid? Miks on keeruline saavutada kestlikkust (ainult) poliitikate abil? Miks on kasulik loodus linna tagasi kolida?

Täna taaskasutab Euroopa ca 44% jäätmetest. Ringmajanduse ja hällist-hällini (cradle-to-cradle) tootmismudeli tõhusama juurutamisega võiksid Euroopa ettevõtted teenida aastas 600 miljardit eurot.  Koos esinejatega  Eestist, Rootsist, Soomest, Norrast ja Suurbritanniast otsime vastuseid küsimustele:

Milliseid võimalusi pakub ühistegevuse ja jagamismajanduse uus tõus? Millised on jäätmemajanduse ja ressursikasutuse innovaatilised lahendused? Kuidas kindlustab oma raha kasutusele võtmine Tallinnast suurema linna Bristoli majandust ?

Foorumi eesmärk on leida pidepunkte, mis aitavad kohandada ja juhtida oma elu viisil, millel on väike koormus keskkonnale, aga selge isiklik ja ühiskondlik hüve.

Ootame kõiki huvilisi, aga iseäranis avaralt mõtlevaid ettevõtjaid, poliitikakujundajaid, ametnikke, kogukonna ja vabakonna esindajaid.

Märgistage lahkesti oma kalendrites 15. september Tartusse Maaülikooli tulekuks.

Veeb ja registreerimine.