Euroopa suurettevõtete ja teadusasutuste ühendus EIT InnoEnergy ootab säästva energia valdkonna ettevõtteid esitama investeeringute taotlusi uuenduslike ideede toetamiseks. 2018. aasta investeeringute taotluste esitamise tähtaeg on 4. oktoober.

  • Energeetika
  • 13. september 2018
  • Foto: Pixabay, CC Public Domain

2016. aastal investeeris EIT InnoEnergy neli miljonit eurot seni ühte edukaimasse Eesti idufirmasse Skeleton Technologies. Tänaseks on 2009. aastal asutatud idufirmast saanud üks Euroopa juhtivaid energiasalvestite tootjaid.

InnoEnergy soovib investeerida väikese ja keskmise suurusega ettevõtetesse, kelle väljatöötatud rohetehnoloogia ideed võivad muuta Euroopa tulevikku. Alates esimese taotlusvooru avamisest 2011. aastal on InnoEnergy investeerinud üle Euroopa kokku 190 miljonit eurot projektidesse, mille prognoositav müügimaht on 3 miljardit eurot.

Tehnopol Startup Inkubaatori projektijuht Heleri Holm: „Julgustame kõiki Eesti säästva energia valdkonna ettevõtteid, kes on jõudnud oma arendustöös uuendusliku ideeni, osalema InnoEnergy välja kuulutatud investeeringute taotlusvoorus. See on kiireim ja lihtsaim viis igale tegevust alustavale või uut lahendust lansseerivale ettevõttele jõudmaks õigete partnerite ja klientideni. Samuti on see suurepärane võimalus olla järgmine ettevõte Eesti rohetehnoloogia sektori suurte edulugude auväärses nimekirjas.“

InnoEnergy pakub kandidaatidele usaldusväärset koostööl põhinevat innovatsiooniplatvormi ning juurdepääsu energiauuenduste ökosüsteemile, millesse on kaasatud rohkem kui 385 tööstuspartnerit säästva energia lahenduste eri valdkondadest.

InnoEnergy Kesk-Euroopa tegevjuht Jakub Miler: „Meie eesmärk on kiirendada Euroopas üleminekut puhtale energiale. Seega me otsime, investeerime ja teeme koostööd valdkonna parimate ja nutikaimate innovaatoritega. Lisaks rahalisele toetusele ning juurdepääsule Euroopa juhtivale säästva tehnoloogia ja energia võrgustikule pakume oma partneritele kasvamiseks jätkusuutlikku tuge turunduse ja muude väärtust lisavate teenuste kaudu.“

„Selleks, et väikese ja keskmise suurusega ettevõtted saaksid säästva energia sektoris innovaatilisi projekte edukalt ellu viia, tuleb enim tähelepanu pöörata toote turustamisele. Lisaks on väga tähtis lühendada turule jõudmiseks kuluvat aega, edendada toote jõudmist rahvusvahelisele turule, laiendada äritegevust ja saada juurdepääs riskivabale prognoositavale rahastamisele,“ rääkis InnoEnergy Kesk-Euroopa innovatsiooninõunik Marcin Lewenstein.

Uuenduslikud säästva energia projektid vajavad üldjuhul tehnoloogia arendamist või prototüüpe, mistõttu on rahaline investeering suur ning ajaline faktor ja riskivaba rahastuse leidmine väga olulised. InnoEnergy toetus võimaldab ettevõttel uue lahenduse turule toomist kiirendada, aidates leida partnerid õige sihtrühma tuvastamiseks ja selleni jõudmiseks. Suuremahulise tootmise alustamisel tagab InnoEnergy ettevõttele vajalikud teadmised, et vältida sageli tehtavaid vigu, mis võivad takistada industrialiseerimise protsessi.

Ettevõtted saavad teavet investeeringute taotlusvooru, sealhulgas kandideerimise kohta küsides lisainfot Teaduspargist Tehnopol.