Algamas on 9. klassi matemaatikatund. Ruumi tulevad kaks energilist abiturienti, kes räägivad sellest, et nende klass on kohe-kohe lõpetamas ja nad otsivad inimesi, kes hakkaksid kaasa lööma kooli õpilasomavalitsuse tegemistes.

9. klassi õpilaste jaoks on tegu täielike eeskujudega, järgneb sosistamislaine ja äratundmine ja kuidagi märkamatult otsustavad tervelt 4-5 inimest sellest klassist minna esimesele koosolekule, mina nende hulgas. Selgub, et tegu on entusiastliku kambaga, kes võitlevad õpilaste õiguste eest, korraldavad üritusi ja teevad seda kõike tulihingeliselt.

Juba loomulikku rada pidi järgnes koolileht, hoolekogu, esimene MTÜ, Õpilasesinduste Liidu tegemistes kaasa löömine jne. Ma arvan, et see võimaldas suunata tegudesse minu ilmselt kusagil juba olemas olnud uskumuse, et kes siis veel tegema peab, kui ise ei tee. Ja eks muidugi ka maailmavalu leevendada.

15 aastat ja 9 vabaühendust hiljem olen tagantjärele väga tänulik toonasele huvijuhile, kes eristus ülejäänud (samuti) toredatest õpetajatest oma ideederohkuselt, nooruslikkuselt ja vastuvoolu sõudmise innustamiselt ja toetamiselt. Ma arvan, et õpilasesindus vajas sellist tuge väga ja tänu nendele esimestele õnnestumistele on püsima jäänud mitmed tänased aktivistid.


See lugu siin on pärit Hea Kodaniku portaalist. Kas ka sulle läheb korda, mis su ümber juhtub? Sa teed midagi selle paremaks muutmiseks? Sa toetad hea kodaniku väärtusi ja usud, et rohkem inimesi võiks võtta vastutuse ühiste asjade eest? ​Saada Hea kodaniku portaali oma lugu sellest, mida, miks ja kuidas sa neid väärtusi elad või kuidas vastutuse võtsid! See võib olla kas konkreetne lugu sellest, kuidas sus käis see klõps, kus ei suutnud enam oodata, et “keegi ometi midagi teeks”, ja sina olidki see, kes midagi teeb. Või siis jutt sellest, miks su jaoks on oluline teha rohkem kui maksude maksmiseks, õigetel päevadel lipu välja panemiseks ja omaenda töö-kodu-hobi marsruudil pendeldamiseks vajalik. Saada oma lugu, no nii 3-4 lõiku pikk, Mari Öö Sarvele, aadressil mari@heakodanik.ee. Kogume need lood kokku, et hea kodaniku pisikut veel ja veel levitada. Teiste lugusid saad lugeda siit.