Eesti Pärimusmuusika Keskus viib sel aastal viie kontserdiga sügistuurile lõõtspillimaestro Heino Tartese ning tema kolleegid, kellega juhib kontsertkohtumistel vestlust teatrikriitik ja pedagoog Enn Siimer.

  • Bioneeri uudised
  • 29. september 2023
  • Foto: Heino Tartes / Hanek Jõgisaar, Bioneer.ee

“Lõõtspillimaestro Heino Tartes on juba aastakümneid olnud oodatud pillimees igas kultuurimajas ja rahvapeol ning suuresti tänu tema eestvedamisele on Teppo tüüpi lõõtspill taas jõudnud oma 100 aasta taguse populaarsuseni,” selgitas kontsertkohtumiste korraldamise tagamaid Eesti Pärimusmuusika Keskuse programmijuht Henrik Hinrikus.

Päevased kontserdid toimuvad 28. septembrist kuni 26. oktoobrini Viljandis, Viimsis, Võrus, Tartus ja Põltsamaal, igal pool on algus kell 13.00.

Heino Tartes on ehitanud üle 200 lõõtspilli ning tema juhendamisel on hakanud lõõtsa mängima üle 150 muusiku. Ühtlasi on ta välja koolitanud üle saja lõõtspilliehitaja ning hetkel saab tema käe all teadmisi omandada Viljandi Kutseõppekeskuse kursusel Vana-Võidus ning Võrumaa Kutsehariduskeskuses Väimelas. Tartes on ka Lõõtspilliseltsi juhatuse esimees.

“Üha suurenevas lõõtspillimuusika austajate kogukonnas tullakse sageli kokku mitmesaja kilomeetri tagant, et Heino Tartese kaasakiskuvast muusikast ja muhedast jutust mõni tund osa saada,” märkis lõõtspilli suurkujuga ühel kontserdil samuti lavale astuv Eesti Pärimusmuusika Keskuse juhataja Tarmo Noormaa.

Sügistuuril on Heino Tartesel igas esinemispaigas külas üks tuntud lõõtspillimängija:

28.09 Viljandi Pärimusmuusika Ait - Margus Põldsepp

5.10 Viimsi Huvikeskus - Juhan Uppin

12.10 Võru Kultuurimaja Kannel - Tarmo Noormaa

19.10 Tartu ERM - Asso Int

26.10 Põltsamaa Kultuurikeskus - Henrik Hinrikus


Eesti Pärimusmuusika Keskus korraldab päevaseid kontsertkohtumisi aastaringselt Viljandi Pärimusmuusika Aidas ja sügistuuri raames sel aastal ka üle Eesti. Sarjas on võimalus kohtuda mõne tuntud inimesega, kes miskitpidi pärimusmuusikaga seotud on. Koos vestluspartneri Enn Siimeriga võetakse fookusesse külalise kirev elu ja looming ning igal unikaalsel kohtumisel tulevad publiku ette ainult need teemad, milleni jutulõng sel korral juhatab. Sügishooajal on Viljandis tulemas veel kontsertkohtumised Sandra Vabarna, Andres Dvinjaninovi ja Heidy Tammega.