Vabatahtlike grupp viis Hollandi seatööstuses läbi salajase uurimuse. Uuringumaterjal anti üle uuele organisatsioonile Ongehoord, mis avaldas uuringu Algemeen Dagblagis, nende veebilehel ja Amsterdamis asuva fotonäituse kaudu, teatas loomakaitsega tegelev organisatsioon Loomade Nimel.

Materjal näitab Hollandi seatööstust täiesti uues valguses. Näiteks näitab Hollandi põllumajandusorganisatsiooni LTO juhtkonna liige inimestele sulgusid, milles saavad sead ringi jalutada, kuigi tema teised tallid on räpased ning loomi täis topitud.

Hollandi loomakaitseühingu poolt välja töötatud "Parema elu" sertifikaat ei ole mõjutanud sigade elutingimusi. Puhaste, külastajatele näidatavate tallide taga võib leida räpased tallid surnud ja vigastatud loomadega.

Uuring pööras suurt tähelepanu nn "seatööstuse eeskujudele". See on ilmne, kui vaadata ettevõtete omanikke, kelle hulgas on Hollandi Seafarmerite Assotsiatsioon, LTO professionaalse seakasvatuse töötoa president, projekti "Sead nähtaval" president ja teised seakasvatajaid, keda nähakse tihti meedias. Uuring paljastab, et kõigi sektorite seafarmerid, bioloogilisest kuni tööstusliku loomapidamiseni, tekitavad avalikkusele valet muljet sellest, mida seakasvatus päriselt endast kujutab.

Ongehoord on uus organisatsioon, mis on pühendunud loomade võrdsele ja austavale kohtlemisele. Kõik loomad (inimesed, koerad, kassid, kanad, sead, rotid ja teised liigid) tunnevad emotsioone, nagu valu, rõõm, nauding ja hirm. Iga loom on üksikisend temale omaste tunnete, vajaduste ja huvidega.

Kõik loomad tahavad elada. Ongehoord peab loomasõbralikku seakasvatust võimatuks, kuna kõik loomad tapetakse paratamatult lühikese elu järel.

Anonüümne uuringurühma vabatahtlik lausub: "Kui siseneda talli, lööb näkku ammoniaagi lehk ning gaasimaskita on peaaegu võimatu hingata. Sead reageerivad sinu juuresolekule tõesti tugevalt, täpselt nagu koerad. Kui tuled sisse, jälgivad nad sind alguses  vaikselt. Seejärel hakkab üks neist häält tegema, mis paneb kõik liikuma."


Uuringu koduleht: www.achtergeslotendeuren.org