Käesoleva aasta esimesel poolel on võrreldes eelmise aasta sama ajaga Samsungi tagasiostuprogrammi kaudu ringlusest tagasi võetud telefonide maht kasvanud Eestis 70%. Programmi kaudu taaskasutusse suunatatud seadmete maht ulatub maailmas juba üle 4 miljoni tonnini.

Samsungi tagasiostuprogramm alustas tegevust aastast 2015 ja sellest ajast peale on see järk-järgult leidnud üha rohkem kasutust ja positiivset tagasisidet. Möödunud aastal tegi programm märkimisväärse populaarsuse kasvu - kokku vahetati Baltikumis lausa kolm korda rohkem telefone kui 2018. aastal. Kõige rohkem seadmeid toodi tagasi aasta viimases kvartalis ehk enne jõulupühi. Samsungi eesmärk on tagasi ostetud ja taaskasutusse suunatud seadmete mahtu veelgi kasvatada, et vähendada nii märkimisväärselt ettevõtte keskkonnajalajälge.

"Vana telefoni taaskasutusse võtmine on suurepärane võimalus saada kliendil ühel ajal rahalist kasu ja teha ka planeedile head. Enam ei pea vanu telefone kapis või lauasahtlis hoidma ega halvimal juhul neid minema viskama, selle asemel on võimalik neile anda uus elu ja samal ajal saada uue nutitelefoni ostmiseks stardikapitali,“ selgitas Samsung Eesti mobiilidivisjoni juht Antti Aasma. „Tuues meile oma vana telefon ja ostes samal ajal uue mudeli, anname kliendile soodustust vana telefoni väärtuses ja lisaks on enamasti võimalik saada ka lisaks kuni 150 eurot boonust, kui valida mõni meie uus telefonimudel.“

Samsungisse tagasi toodud seadmed võetakse keskkonnasäästlikult osadeks lahti, et vältida võimalike ohtlike ainete loodusesse jõudmist ning suunatakse võimalikult suures mahus edasi taaskasutusse. Kõige populaarsemad tagasiostuprogrammi toodavad telefonibrändid on Samsung, Huawei ja Apple. Uute seadmetena on kliendid valinud kõige sagedamini mudelid Galaxy S20, Galaxy S20+ ja Galaxy S10.

"Tagasiostuprogramm on suurepärane lahendus neile, kes soovivad proovida ja kasutada uusimat tehnoloogiat, säästes samal ajal raha ning vähendades koormust keskkonnale. Baltikumis osales näiteks juulikuus iga kolmas Samsung Galaxy S20 seeria seadme ostja ka tagasiostuprogrammis. Oleme tänulikud kõigile, kes seda algatust toetavad ja sellega ka keskkonna suhtes vastutustundlikult käituvad,” lisas Aasma.

Tagasiostuprogrammi vahendusel saab tagastada isegi seadmeid, mis on teatul määral kahjustunud ja mittetöötavad - olenemata tootjast. Tagastatud telefoni väärtus sõltub selle seisukorrast ja mudelist. Seadet on võimalik tagastada isiklikult Samsungi esinduspoodi tulles või posti teel ning Samsung teeb koostööd ka partneritega - suuremate telekommunikatsioonioperaatorite ja elektroonikakauplustega.

Tagasiostuprogramm on osa Samsungi ülemaailmsest jätkusuutliku keskkonna programmist, mis hõlmab mitmeid tegevusi ja algatusi, sealhulgas jätkusuutlik pakendamine, energiasäästulahendused, e-jäätmete ringlusessevõtt, heitkoguste vähendamine ja palju muud. Samsung on muuhulgas seadnud endale eesmärgiks koguda 2030. aastaks 7 500 000 tonni e-jäätmeid. Alates 2009. aastast on ettevõte kogunud juba 4,03 miljonit tonni e-jäätmeid.