Peeter Vähi kirjutatud ja rohkete fotodega illustreeritud rännuraamat „SIIDITEEL” kirjutab teekonnast, mille käigus läbiti 3 kuuga 25 000 km. See põnev lugemine koos pildigaleriiga.

 „"Siiditee Tuur 2007" raames oleme olnud teel 86 päeva. Reisil tehtud ülestähenduste ja märkmete hulk on raskesti väljendatav lehekülgede või tähemärkide arvuna. Kolme kuu jooksul kujunes sedavõrd palju muljeid ja mõtteid, et need vajavad veel praegugi settimist...” 

Peeter Vähi

siiditeelVäljavõte raamatust:

Peeter Vähi: „Sattusin esmakordselt Siiditee piir­konda (Samarkand, Buhaara, Kesk-Aasia mäed) seitsmekümnendate aastate keskel ja seejärel olen Aasia eri paigus viibinud pea igal aastal. Mul õnnestus veel näha ja tunda Coca-Cola eelset Aasiat, mil iga maa ja rahvas elas oma elu, olgu siis õnnelikku või õnnetut. Oma kogemuste põhjal võin väita, et kuni üheksakümnendate alguseni toimusid muutused suhteliselt aeglaselt.

Aastatuhande vahetuse paiku leidis aga aset hüpe, tohutu hüpe, murranguline hüpe, olemuslik muutus nii sotsiaalsel kui individuaalsel tasandil.

Mind vist ei häiri niivõrd see, et mun­gad tõmbavad netist alla pornot või ag­ressiivselt meelestatud inimesed levitavad sõjakaid üleskutseid või lambakasvatajad saa­davad laiali späm­mi. Ma vajan aega harjumiseks mõttega, et pöördumatult on möödas aeg, mil kõik aasialased veel ei pürginud maa­ilmakodanikuks, vaid uiguur oli uiguur, kirgiis oli kirgiis, pärslane oli pärslane ja kurd oli kurd.”

www.pilgrimbooks.ee

Peeter Vähi "Siiditeel" - kõva köide; 232 lk
Kujundaja Piret Mikk
Toimetaja Karin KasteheinSuur Siiditee – see oli karavani- ja kaubateede võrgustik, mis ühendas Hiina kunagist pealinna Chang’ani (tänane Xi’an) Vahemeremaadega. Grupp eestlasi püüab taasavastada neid iidseid kultuure, eksootilisi rahvaid, ohtlikke paiku... kulgedes radadel, mida mööda on  kunagi astunud säärased legendaarsed valitsejad või maailmarändurid nagu Aleksander Suur, Tšingis-khaan, Hubilai-khaan, Marco Polo, Nikolai Przhevalsky, Nikolai Roerich. Koos kõrvalepõigetega läbitakse ligi 25.000 km. Siiditee Tuur 2007