14. ja 15. augustil leiab Keila SOS Lasteküla staadionil aset traditsiooniline lastekodulaste jalgpalliturniir „Statoil SOS Lasteküla Cup”. Eesti Statoili ja Eesti Jalgpalli Liidu toetusel toimuvale kahepäevasele turniirile sõidab vutti taguma kümme innukat lastekoduvõistkonda üle kogu Eesti.

„2007. aasta suvel algatatud jalgpalliturniir on kasvamas meeleolukaks kokkusaamiseks, kus võistlusmoment käib käsikäes meelelahutuse ja uute kogemustega,“ ütles Eesti Statoili peadirektor Helle Kirs-Toiger. „Sotsiaalselt vastutustundliku ettevõttena on meie jaoks ääretult oluline, et toredad ja pikaajalised heategevusprojektid jätkuksid kindlasti keerukamatele majandusoludele vaatamata. Kuna eelmine vutiturniir tegi lastekodulastele üle ootuste palju rõõmu, panime tänavu kokku veelgi põnevama ja üllatusterohkema programmi,“ lisas Kirs-Toiger. Statoil paneb juba teist korda toimuvale üritusele õla alla rahaliselt ning varustab kõik lastekodude jalkatiimid võistlussärkidega.

Seekordsel „Statoil SOS Lasteküla Cup” võistlusel saavad sadakond vutihuvilist mängueelset soojendust teha Eesti koondise jalgpallurite näpunäidete saatel ning sarnaselt eelmiselegi korrale mängida palli Eesti Jalgpalli Liidu professionaalsete kohtunike terava pilgu all. Lisaks saavad kõik osalejad Lõuna-Aafrikast spetsiaalselt kohale sõitnud ja pikki aastaid Kaplinna SOS Lastekülas töötanud õpetaja Paul Senosi juhendamisel õppida mängima kriketit ja ragbit. Võrkpallimängu juhendab SOS Noortekodu juhataja ja endine võrkpallitreener Aive Makko. Sportliku nädalavahetuse lõpetab meeliköitev etteaste Tansaania-Soome segaduolt PolePole, kes mängivad traditsioonilist Aafrika muusikat ja lubavad kõigil soovijatel ka ise trumme proovida.

Turniiri toimumist tervitab ka jalgpallurist Keila SOS Lasteküla hea tahte saadik ja turniiri iidol Raio Piiroja. ”Mul on väga hea meel tõdeda, et nii paljud noored on minu eeskujul jalgpallipisikuga nakatunud,” sõnas kolmel viimasel aastal Eesti parimaks jalgpalluriks valitud Piiroja, kes käib igal aastal lastekülas vutti õpetamas. SOS Lasteküla Eesti Ühingu tegevdirektori Margus Oro sõnul on seekordne vutiturniir väga oodatud sündmus. „Kõige tähtsam on, et lastele kaks aastat tagasi antud lubadus täidetud saab ning mängud tulevad jälle,“ kinnitas Oro ja avaldas lootust, et vutiturniirist kujuneb lastekodude jaoks iga-aastane traditsioon.

Kahepäevasel turniiril osaleb kokku kümme kuueliikmelist võistkonda, palli aetakse taga kahes vanuseklassis: kuni 13aastased ja 14-18aastased mängijad. Ehkki valdavalt saab platsil näha poisse, siis esindatud on ka üks tüdrukute võistkond SOS Lasteküla poolt ning mõned poiste ja tüdrukute segavõistkonnad. Esimesel päeval toimuvad alagrupimängud, teisel päeval aga poolfinaalid ja seejärel finaalid. Ürituse ametlik lõpetamine toimub 15. augustil kell 14. Parimatele on Eesti Jalgpalli Liit välja pannud ka auhinnad.

Keila SOS lasteküla asutati 1995. aastal ning selle peamine eesmärk on pakkuda turvalist kodu vanemliku hoolitsuseta jäänud lastele peremudelil põhineva süsteemi alusel. Keila SOS lasteküla on koduks ligi 70-le lapsele, kes elavad peremajades SOS ema hoole all. 2009. aasta keskel algas uue SOS Lasteküla ehitamine Põltsamaale.

StatoilHydro kontserni kuuluv AS Eesti Statoil on Eestis autokütuste jaemüügi turuliider. Eesti Statoilil on 46 teenindusjaama ja viis 1-2-3 automaattanklat üle Eesti. Omades 23 autopesulat, on Statoilil suurim automaatpesulate kett Eestis. Kütuste jaemüügis on ettevõtte turuosa Eestis hinnanguliselt 30%-suurune.