Stockholmi Keskkonnainstituut hinnati teist aastat järjest maailma mõjukamate keskkonnamõttekodade hulgas teisele kohale, andis teada ülemaailmne mõttekodasid hindav organisatsioon Global Go To Think Tank Index.

  • Bioneeri uudised
  • 30. jaanuar 2015
  • Stockholmi pildistas Katrin Jõgisaar, Bioneer.ee

Indeksis hinnatakse üle 6500 maailma mõttekoja tegevust ning tulemused avaldatakse väljaandes Global Go To Think Tank Report, mille paneb igal aastal kokku Pennsylvania ülikooli mõttekodade ja kodanikuühiskonnaprogramm.

Stockholmi Keskkonnainstituudi tegevjuht Johan L. Kuylenstierna ütles, et tal on väga hea meel, et instituuti jätkuvalt hinnatakse maailma tippmõttekodade hulka kuuluvaks ning see kindlasti innustab keskenduma nii oma eesmärkidele kui oma tegevuse mõjudele. „Soovin rõhutada, et nii kõrge koht on tulnud tänu kogu meeskonna pühendumise kõrgele kvaliteedile ning samuti suurepärasele koostööle, mis meil on sadade partneritega üle maailma“.

SEI Tallinna direktori Tea Nõmmanni sõnul on tal hea meel, et Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna keskus kuulub nii kõrgelt hinnatud rahvusvahelisse võrgustikku. „Instituudi analüüse ja eksperthinnanguid arvestatakse ning kasutatakse sisendina poliitikakujundamises rahvusvahelisel tasandil. Selle üle on hea meel, et meie tööd tunnustatakse ning seda juba mitmendat aastat järjest.“

Stockholmi Keskkonnainstituudi peakorter asub Stockholmis, instituudi keskused asuvad veel ka USA-s, Suurbritannias, Tais, Keenias ja Eestis Tallinnas.

Indeksi koostamises osales ligi 2000 teadlast, avaliku- ja erasektori rahastajat, poliitikut ja ajakirjanikku, kes aitasid hinnata rohkem kui 6500 organisatsiooni. Edetabeli koostamise eesmärk on aidata kaasa mõttekodade arengule tunnustades neid, kes on maailmas liidrid ning juhtida tähelepanu olulisele sisendile, mida mõttekojad pakuvad nii valitsustele kui kodanikuühiskonnale üle maailma.

2014 Global Go To Think Tank Index Report