Sääsepirina Alguse Kontsert toimub taas! 31. mail Soomaal, Tipu looduskooli õuel toimuval kontserdil astuvad tänavu üles elektro-shamanistlikule rännakule viiv Sädelev Kass, Cirkl ehk Liis Ringi loomingu popilikumad katsetused, pärimusmuusik Mari Kalkun & folktroonilist muusikat tegev Pastacas ning meloodilist rocki viljelev Marten Kuningas.    

“Soomaa on kontserdipaigana väga eriline ning mullune kogemus kinnitab, et siinne loodus ja hoolega valitud muusikud mõjuvad koos imeliselt,“ sõnas tänavuse kontserdi peakorraldaja ja Tipu looduskooli eestvedaja Dagmar Hoder. “Loodetavasti saavad esinejad looduskeskkonnast ja üksteise muusikast inspiratsiooni ning ainest ka improvisatsiooniks.”

Sääsepirina Alguse Kontserdiks pannakse Tipu looduskooli õuele püsti väike lava, tehakse mõned lõkked ning nauditakse head muusikat. Ajaloolisesse Tipu koolimajja seatakse üheks õhtuks sisse väike restoran, kus kontserdikülastajate kõhtusid hellitab Soomaa rändkokk Maigi Loite. Oodatud on ka pered lastega, kellele pakutakse uurimis- ja avastamisrõõmu looduskooli õuealal.

Sääsepirina Alguse Kontsert on plaanitud käima külakorda ja toimub igal aastal Soomaa eri paigas. Kontserdi taustal tutvustatakse piirkonnas tegutsevaid inimesi ja nende ettevõtmisi. Seekordne kontsert tõstab fookusesse paljudele põlvkondadele Soomaal elanud inimestele ja Tartu Ülikoolis õppinud bioloogidele tuttava Tipu kooli. 

Tipu koolimaja on ehitatud 1932. aastal. Kool suleti 1961. aastal ning oli hiljem kasutusel TÜ õppebaasi ja külaraamatukoguna. Alates 2004. aastast on ajaoolises koolimajas asunud toimetama MTÜ Tipu Looduskool, pakkudes keskkonnahuvilistele noortele ja täiskasvanutele sinasõprust loodusega läbi õppeprogrammide ja koolituste.

Kontserdipiletid on saadaval eelmüügis ja kontserdipäeval. Tulenevalt asukohast rahvuspargis on kontserdist osasaajate hulk piiratud, mistõttu on soovitav pilet ära osta eelmüügist.