Homme, 22. septembril kell 7.22 saabuvad Tamsalusse Tallinn -Tartu rongiga Kehra Gümnaasiumi 8ndate klaaside 32 õpilast koos nelja pedagoogiga, kes on ka esimesed jalgrataste rentijad Tamsalu Raudteejaamast.

Jalgrattad on soetanud MTÜ Türi-Tamsalu Matkatee SA KÜSK rahalisel toel, selgitas ühingu juhatuse liige Tõnu Taal ning lisas, et ühingu eesmärgiks on Türi – Tamsalu vana kitsarööpmelise raudteetammi ja selle ümbruskonna arendamine matkateena. Oleme välja arendanud koostöös partnerite ja ühingu liikmetega paketid piirkonna külastajatele. Esimesed jalgrattarentijad külastavadki Puhta vee teemaparki Tamsalu vallas, kulgedes mööda ajaloolist  Türi – Tamsalu vana kitsarööpmelise raudteetammi. Kõik, kes soovivad piirkonna külastamiseks rattaid rentida, saavad seda teha meie kodulehe www.matkatee.ee kaudu.

Kehra Gümnaasiumi direktori Kaido Kreintaali sõnul ootavad õpilased jalgrattaretke suure huviga.
„Kahjuks ei võimalda uued rongid suurema seltskonnaga enam rattaid kaasa võtta. Ja lugedes kevadel Puhta vee teemapargi pakkumist tulla neile külla ratastega, mida saab laenutada Tamsalu raudteejaamast, haarasime ideest kohe kinni. Täpselt see, mis meile sobib! Ma ei tea, kas ka mujal sellist võimalust pakutakse, aga igal juhul väärib Tamsalu tegevus tunnustust. Tõsi, mõned rattad peame ka ise kodust kaasa võtma, aga need mahuvad rongi ära. Minu soov on, et üha rohkem noori liiguksid looduses ratastel, mis parandaks nende füüsilist aktiivsust ja võimaldaks saada loodusega vahetumat kontakti kui läbi bussiakna vaadates.“

Puhta vee teemapark on puhta vee temaatikale keskenduv teaduspark, kust külastja saab vastused küsimustele: kuidas tekib puhas põhjavesi – joogivesi; kuidas sõltub elu puhtast veest ja millest sõltub vee kvaliteet ning saab osa loodusõpperetkedest. Teemapargi keskus paikneb Metsamõisa talus Järsi külas Tamsalu vallas, ulatudes oma 10 km raadiuses paiknevate tegevuskohtadega Järva-Jaani, Tamsalu ja Väike-Maarja valda ning kahte maakonda: Järva ning Lääne-Viru maakonda. Puhta vee teemapargi rajamisse ja arendamisse on alates 2010. aastast olnud kaasatud vabatahtlikud, äriühingud ning MTÜ Ökokratt.