31. oktoobrini saab esitada kandidaate Tartu Ülikooli Rahvusmõtte auhinnale, millega ülikool tunnustab isikut, kes on oma loominguga silmapaistvalt edendanud eesti rahvuslikku ja riiklikku eneseteadvust.
- Bioneeri uudised
- 3. november 2025
- Foto:
Rahvusmõtte auhinnaga tunnustamise ettepanekuid võivad teha Eesti alalised elanikud ja Eestis registreeritud juriidilised isikud. Kandidaatide ülesseadmise põhjendatud esildised tuleb saata rektori nimele aadressile Ülikooli 18, 50090 Tartu, või e-posti aadressile rektor@ut.ee. Üles võib seada ka varasemate aastate kandidaate, kes ei ole valituks osutunud.
Auhinna saaja valib välja ülikooli senati moodustatud 11-liikmeline komisjon, kuhu kuuluvad rektor, eelmisel aastal auhinna saanud isik, neli liiget ülikoolist ja viis liiget väljastpoolt ülikooli. Auhind antakse pidulikult üle rahvusülikooli 106. aastapäeval 1. detsembril ülikooli aulas.
Rahvusmõtte auhinda on välja antud alates 2004. aastast. Auhinna on saanud kirjanik ja etnoloog Ilmar Talve, helilooja Veljo Tormis, akadeemik Endel Lippmaa, kunstnik Kaljo Põllu, kirjanik Ain Kaalep, etnoloog ja kultuuriajaloolane Ants Viires, kirjanik Mats Traat, vaimulik ja publitsist Vello Salo, stsenarist ja filmilavastaja Arvo Kruusement, kunstnik ja rahvakunsti koguja Anu Raud, vaimulik ja literaat Toomas Paul, kirjanik Arvo Valton, lavastaja ja operaator Andres Sööt, zooloog ja looduse tutvustaja Fred Jüssi, tõlkija ja usuteadlane Kalle Kasemaa, luuletaja ja kirjastaja Hando Runnel, teatriteadlane Lea Tormis, helilooja Erkki-Sven Tüür, kirjanik Viivi Luik, lavastaja Merle Karusoo ning ajakirjandusloolane ja museoloog Krista Aru.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta
