14.–18. novembrini tähistatakse Tartu Ülikooli loodusmuuseumis ja botaanikaaias akadeemilise pärandi päeva. Nädala jooksul saab osa võtta erinevatest tegevustest ning reedel, 18. novembril külastada tasuta loodusmuuseumit ja botaanikaaeda. 

Euroopa kultuuri- ja mäluasutustes, muuhulgas arhiivides, raamatukogudes ja muuseumides leiduva rikkalikku akadeemilise pärandi väärtustamiseks tähistatakse 18. novembril kogu Euroopas akadeemilise pärandi päeva. Päeva algatajaks on Euroopa akadeemilise pärandi võrgustik Universeum. Mõeldes pärandi ja kogude rikkusele, on selle aasta teemaks „Värvid“. 

Tartu Ülikooli loodusmuuseumis toimub 17. novembril kell 17 koos Inge Kukega ekskursioon „Kuulsaid ja kummalisi loodusmuuseumi näituselt“, mille käigus pöörame tähelepanu kuulsatele ja kummalistele muuseumi eksponaatidele. Ringkäigul
näeme ja kuuleme nende ajaloolisi ja värvikaid lugusid.

Kogunemine toimub fuajees kell 17. Osalemine muuseumipiletiga.

Näitus „Muuseumi majad 1802–2022“ on samuti osa akadeemilisest pärandist, mis annab ülevaate loodusmuuseumi kollektsioonide erinevatest asukohtadest Tartu linnas ning muuseumi ekspositsioonidest läbi 220-aastase ajaloo. Näitus on avatud Tartu Ülikooli loodusmuuseumis aasta lõpuni.

Tartu Ülikooli botaanikaaias on akadeemilise pärandi päeva tähistamiseks välja pandud botaanilistest kogudest pärinevad esemed, mis on kasutuses olnud inimeste igapäevaelus, nagu sorgo luud. 


Samuti markeerib akadeemilise pärandi päeva äsja avatud rändnäitus Loodusfestivali fotokonkursi „Metsik linn” kõikide aastate võidutöödest. Näitusele on koondatud parimad pildid nii üldarvestuse kui ka laste ja noorte kategoorias. Fotokonkurss keskendub linnalooduse  ja linnakeskkonna omavahelisele kirevale suhtele ja toob fookusesse meid ümbritseva keskkonna – konkursi eesmärgiks on ennekõike tabada  iga osaleja nägemust linnaloodusest. Näitus on avatud 10. jaanuarini 2023. 

Akadeemilise pärandi päeva sündmused toimuvad nädala jooksul 14–20. novembrini Tartu Ülikooli loodusmuuseumis ja botaanikaaias. Reedel,18. novembril saab loodusmuuseumit ja botaanikaaeda külastada tasuta.