14. märtsil tähistatakse Eestis Emakeelepäeva. Ülemaailmselt on see päev tuntud peamiselt aga π-päevana, mil tähistatakse matemaatilise konstandi sünnipäeva.

Tartu startupi’i maastikul tegutsev idufirma Weekdone on otsustanud päeva tähistamiseks kinkida Tartu Loodusmaja huviringile “Keskkonnaseire ja digilahendused” 14 kompaktset, kuid võimekat Raspberry Pi arvutit, mis võimaldavad  õpilastel ka keerulisel koroonaajal oma huviringidest maksimumi võtta.

Weekdone’i tegevjuhi Jüri Kaljundi sõnul tuleks eraettevõtete seas populariseerida haridusse panustamist. «Ettevõtjatena on meil kõige vabamad käed toetada haridust just sealt, kus meie silmis seda enim vajatakse. Toetus ei pea olema alati tingimata suur, kuid võib sellele vaatamata aidata paljusid,» nendib Kaljundi.

Kursuse läbiviija Vahur Lelli sõnul tuli annetus väga soodsal ajal, sest uue koroonakriisi keskel ei saa õpilased enam vahendeid kollektiivselt jagada, vaid kursuse õnnestumiseks peab igal õpilasel isiklik arvuti kodus olema.

“Käesolev koroonakriis andis meie tegevusele suure paugu ja kursuse toimimine oleks ilma sellise välise toetuseta olnud ebatõenäoline,” tõdeb Lell.

Weekdone on varasemaltki väljendanud oma seisukohti rohe- ja keskkonnateemadel. Eelmisel aastal otsustas ettevõte kaasata kümneid abilisi ja üheskoos sai istutatud tuhandeid puid üle Eesti. Samuti on firma olnud oma tegevustes üpriski energiasäästlik ning juba aastal 2019 tuli kogu nende tarbitav energia taastuvatest allikatest, peamiselt päikeseenergiast.