Reedel toimub Tartu loodusmaja pidulik avamine kutsetega külalistele. Loodusmaja pere ootab linnarahvast majaga tutvuma laupäeval, 21. septembril, Lille 10.

„Oleme jõudnud tagasi juurte juurde. Just sellest paigast algas 60 aastat tagasi Tartu linna loodushariduse traditsioon. Uus loodusmaja kesklinnas muudab meie tegevused nähtavamaks ja toob kokku eri põlvkondade loodushuvilised,“ sõnas Tartu Keskkonnahariduse Keskuse juhataja Janika Ruusmaa.

Laupäeval kell 11-16 toimuvad ringkäigud majas, pargis ja talveaias, ülevaate saab koprapesast tehnoruumini. Avatud on looduse õpitoad, kus pressime üheskoos õunamahla ja veeretame jõhvikaid, uurime digiluubiga looduse pisikesi imesid ning avastatame loodusmustrite maailma. Loodusmaja sisustamisel tekkinud mööblipakenditest valmib lastele papist mängumaa.

Kaasa löövad ka „Lõpetame ökotsiidi Euroopas“ kampaania korraldajad, kes pakuvad põnevat öko-impro etendust ja paeltepunumise töötuba.

Avatav loodusmaja on uueks koduks Tartu Keskkonnahariduse Keskusele, mis jagab teadmisi igas vanuses loodusehuvilistele. Selles on suurepärase keskkonna leidnud nii keskkonnainfopunkt, täiskasvanute koolituskeskus kui ka tänavu 60-aastaseks saav huvikool Tartu Loodusmaja. Hoonega moodustab ühtse õppekeskkonna suvel avatud park, kus on igal sammul looduslikku põnevust ja avastamisrõõmu.

Energiatõhusa loodusmaja projekt võitis 2010. aasta kevadel arhitektuurivõistluse.  Hoone välisilme on inspireeritud puukännu kuivamise pragudest tekkinud mustrist. Projekti autorid on arhitektid Diana Taalfeld, Kai Süda, Margit Valma ja Martin Kinks (KARISMA arhitektid OÜ).

Uue loodusmaja ehitus koos seda ümbritseva pargiala korrastamisega maksis 3,2 miljonit eurot. Projekti rahastab Euroopa Regionaalarengu fond, Tartu linna osa selles on 0,32 miljonit.