Tartu tantsuklubis saavad lõõtspillimängijad laval olles kohalolijaid tantsitada nii soolomuusikutena kui ka suurema seltskonnaga musitseerides. Eesti lõõtspillidel mängivad tantsuks teiste hulgas: Ain Lindvest, Henrik Hinrikus, Herbert Konnula, Kert Krüsban, Kristi Kool, Mart Kirotar, Oliver Leppik, Ove Averin, Rasmus Kadaja, Tiit Animägi, Tõnis Taul ja Ülle Kool. Tantsuklubi jooksul tekib lavale varem või hiljem piisavalt ruumi teistegi kohalolevate rahvamuusikute jaoks, keda paelub koosmusitseerimine.

  • Bioneeri uudised
  • 18. detsember 2018
  • Foto: Nendest lõõtspillidest kolm on valmistanud pillimeister Priidu Korberg ja ühe August Teppo. Pildistas: Peeter Nahko

Tartu tantsuklubi: Eesti lõõtspillid
26. detsembril 2018 algusega kell 20.00
Tiigi seltsimajas (Tiigi 11, Tartu)

Video Tartu tantsuklubi teemaõhtust "Eesti lõõtspillid", mis toimus hooaja 2017/2018 avamisel 27. septembril 2017. aastal. Kaamera: Vello Halling.    

Õhtu jooksul kõlavad tantsuklubilistele armsaks saanud tantsud Eestist ja võõrsilt, mida tavatseti tantsida 20. sajandi alguses nii külapidudel kui ka linnavurlede mitmesugustel kokkusaamistel. Kõik rahvamuusikasõbrad on teretulnud Tartu tantsuklubisse lustima – nii tantsima kui ka tantsuks mängima! Soovitame enda heaolu tagamiseks kaasa võtta tantsimiseks mugavad vahetusjalanõud, külakosti ühisele teelauale, häid tuttavaid ja pühendunud rahvatantsusõpru.

Tartu tantsuklubi toimumisajad ja teemad hooajal 2018/2019 kell 20.00–24.00 Tiigi seltsimajas (Tiigi 11, Tartu):
26. detsembril Tartu tantsuklubi: Eesti lõõtspillid;
30. jaanuaril Tartu tantsuklubi: Tantsuks laulmine;
27. veebruaril Tartu tantsuklubi: Duode õhtu;
27. märtsil Tartu tantsuklubi: Unustatud vanad tantsud;
24. aprillil Tartu tantsuklubi: Šoti keilitantsud;
29. mail Tartu tantsuklubi: Sõpradega suveootuses.

Pilet 2 eurot; osalemine on tasuta pillimängijatele, lastele ja rahvarõivastes külastajatele.

Tartu tantsuklubi toimumist toetavad: SA Tartu Kultuurkapital, Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital ja Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupp.