Märtsikuu Tartu tantsuklubis tantsitab tantsusõpru folklooriklubi Maatasa. Maatasa noorte abil tuletatakse tantsuklubilistele meelde vanad tantsud, mis on unustusehõlma vajunud. Lisaks tutvustab Ülo Saaremõts neidki tantse, mis on tantsuklubis olnud populaarsed, kuid viimasel ajal ehk vähem tantsitud. Seekord saavad tantsitud järgmised tantsud: padekaater, padegras, padipadinöör, minjoon, matlott jpt. Pearõhk on tantsudel, mida tavatseti tantsida Eestis 19. sajandi lõpus ja 20. sajandi esimesel poolel nii külapidudel kui ka mitmesugustel linnavurlede pidudel. Õppimislusti ja värskendavat vaheldust peaks seekordki jaguma kõigile huvilistele.

  • Bioneeri uudised
  • 27. märts 2019
  • Foto: Folklooriklubi Maatasa poolt korraldatud "Teemapidu 1918" 23. veebruaril 2018 Tiigi seltsimajas/Marleen Eino

Kõik rahvamuusikasõbrad on teretulnud Tartu tantsuklubisse lustima – nii tantsima kui ka tantsuks mängima! Soovitame enda heaolu tagamiseks kaasa võtta tantsimiseks mugavad vahetusjalanõud, külakosti ühisele teelauale, häid tuttavaid ja pühendunud rahvatantsusõpru.

Tartu tantsuklubi toimumisajad ja teemad hooajal 2018/2019 kell 20.00–24.00 Tiigi seltsimajas (Tiigi 11, Tartu):
27. märtsil Tartu tantsuklubi: Unustatud vanad tantsud;
24. aprillil Tartu tantsuklubi: Šoti keilitantsud;
29. mail Tartu tantsuklubi: Sõpradega suveootuses.

Pilet 2 eurot; osalemine on tasuta pillimängijatele, lastele ja rahvarõivastes külastajatele.

Tartu tantsuklubi toimumist toetavad: SA Tartu Kultuurkapital, Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital ja Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupp.