Reedel, 4. juunil peetakse Tallinnas iga-aastane tervisedenduse konverents, mille tänavune teema on tervisekommunikatsioon ja tervise turundamine.

Konverentsi „Tervisesõnumid infokülluse ajastul“ peaettekanded räägivad tervisekommunikatsioonist maailmas ja Eestis - millised on olnud senised arengud, kuhu oleme tänaseks jõudnud ning millised on uued võimalused terviseteabe edastamiseks. Päeva teine pool keskendub juba toimunud tervisekampaaniatele Eestis ja Soomes ning sellele, kas edastatud sõnumid on sihtrühmadeni jõudnud ja inimeste valikuid tervislikumaks muutnud.

Konverentsi peaesinejateks on dr Gaya Gamhewage Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) peakorterist, kus ta vastutab rahvatervise kommunikatsiooni eest. Oma karjääri alustas ta ajakirjanikuna, kuid õppis seejärel meditsiini ning on nüüdseks juba paar aastakümmet tegutsenud rahvatervise valdkonnas. Ta on töötanud pikalt rahvatervise alaste eriolukordadega ning kuulus WHO töögruppi, kes tegeles H1N1 pandeemiale reageerimisega.

Dr Gaya Gamhewagel rõhutab: „Tehnoloogia areng, globaliseerumine, paranenud haridus, üleilmne solidaarsus ja inimeste endi arusaam, et ollakse oma elu peremehed, on viimase kahe kümnendi jooksul avaldanud mõju inimeste tervist puudutavate otsuste tegemisele. Uued tehnoloogiad tähendavad ühtlasi, et meedias avaldatud artiklid, arvamused ja sõnumid on mitmekesised, mitte tingimata tõenditel ja faktidel põhinevad, vaid vahel ka segadust tekitavad ja vastakad. Selline dünaamika oli ilmne ka H1N1 pandeemia, majanduskriiside ja hiljutiste humanitaarkatastroofide, sealhulgas käesoleval aastal toimunud Haiti maavärina kajastamisel.“

Konverentsipäeva keskel toimuvad arutelu vormis ka kolm paraleelsessiooni, mis keskenduvad hetkel kõige olulisematele teemadele tervisekommunikatsioonis. Arutlusele tulevad terviseteemade käsitlemise eetilised küsimused ning terviseteemade kättesaadavus ja kasutamine erinevates kultuuri- ja keelerühmades. Samuti uurime kuidas valib oma tervisesõnumeid ja käsitlusviise meedia ning milline võib olla nende mõju.

Konverentsi korraldavad Tervise Arengu Instituut, Eesti Haigekassa, Sotsiaalministeerium, WHO esindus Eestis ning Eesti Tervisedenduse Ühing. Konverentsi korraldamist toetatakse osaliselt Euroopa Sotsiaalfond programmist „Tervislikke valikuid toeatavad meetmed 2010-2011“.

Konverents algab kell 10 Solarise Kinos (Estonia pst 9). Kell 15 annab Eesti Tervisedenduse Ühing proua Evelin Ilvesele üle Aasta Tervisesõbra tiitli.

Päevakava koos kõigi esinejate ning sessioonide tutvustusega leiab SIIT .