Detsembri alguses on 2017. aasta viimased metsatoetuste voorude tähtajad. Metsaomanikel, kes tänavu uuendustöid tegid või metsale uued inventeerimisandmed tellisid, tasub toetuse küsimiseks juba praegu oma metsaühistuga ühendust võtta.

  • Maamajandus
  • 3. november 2017
  • Foto: Pixabay, CC Public Domain

Metsa uuendamise toetust saab küsida 1. detsembrini. Toetatakse metsataimede soetamist ja istutamist, metsamaapinna ettevalmistamist ning metsauuenduse hooldamist metsamaal, mille kohta on olemas kehtivad inventeerimisandmed. Tööd peavad olema tehtud enne taotluse esitamist.

Metsa uuendamise toetuse taotluse saab erametsaomanik või vähemalt 200 liikmega metsaühistu oma liikmete eest esitada ainult e-PRIAs. Toetust tasub taotleda metsaühistu kaudu, sest nii on toetuse määrad erametsaomanikule kaks korda suuremad. Taotlusvooru eelarve on 250 000 eurot.

Metsa inventeerimise toetust, mida nimetatakse sageli ka metsakava toetuseks, saab küsida metsamajandamiskava tegemiseks vajalike inventeerimisandmete koostamise eest. Toetuse taotlemiseks peab erametsaomanik olema metsaühistu liige, sest taotluse saavad esitada vaid metsaühistud oma liikmetele kuuluva metsamaa eest.

Metsaühistud, kus on vähemalt 200 liiget, saavad läbi e-PRIA inventeerimistoetuse taotlusi esitada kuni 15. detsembrini, Erametsakeskus rahuldab taotlusi kuni 300 000 euro ulatuses.

Toetuse taotlemiseks pöördu oma metsaühistu poole. Kontaktid leiab siit.

Lisainfot toetuse taotlemise tingimuste kohta vaata www.eramets.ee/toetused.