Kõik inimesed soovivad, et nende suhted oleksid head, et lapsed kuulaksid sõna ja elukaaslane oleks armastav ja toetav. Paljud tahaksid teada, mida on vaja selleks teha, et elul oleks teistsugune maitse. Palju on neid, kes arvavad, et nad teavad kuidas asjad peaksid käima, eelkõige seda, kuidas teised peaksid käituma, et elu saaks kulgeda nagu vaja ja üritavad teisi (s.h. oma naist) muuta.  Mõned ilmutavad selle üritamise juures lausa kadestamisväärset järjekindlust.  Osad on kas kuulnud mõtet või ise selle peale tulnud, et teisi muuta meil ei õnnestu, vaja on alustada iseendast, ja on ehk raamatustki lugenud, mida on mõistlik selleks puhuks teha. 

Kuidas öelda, et minu piirid on sellised? Kuidas tulla toime ütlemisega, et vajan lähedust, mõistmist, toetust või  midagi veel? Kuidas avaldada pahameelt niisugusel viisil, et saaks ka tegelikult öeldud, mis vaja, ilma end sellepärast süüdi tundmata? Kuidas saada soovitut viisil, et teine pool jääks samuti ellu? Mida teha olukordades, kus naine „pritsib kriitikat“, vastuvõitlemine lisab ainult õli tulle ja põgeneda pole kuskile? Mida hakata peale laste jonni või niisama tõrksusega?

Elus on palju sarnaseid küsimusi. Nii mõnigi meist tunneb ennast ära siin kirjapandud punktides. Teisalt võivad meist igaühel olla hingesoppides päris oma asjad peidus, mis aeg-ajalt ärkavad ja peavalu valmistavad. Igaühel meist on mõni reaktsioon varuks, mis on õpitud ära kunagi ammu ja mis  loodab, et temaga midagi ei tehtaks - et ta saaks pärandatud edasi lastele. Meie jällegi tahame sellistele reaktsioonidele ja veel parem, kui ka neid põhjustavatele viirastustele, koha kätte näidata. Me tahame saada enda kätte suuremat kontrolli olukordade läbimisel - nii situatsiooni, terviku kui ka selles olevate osapoolte üle, igaühe enda MINA kaasaarvatud.

Mehed, olete oodatud gruppi, et üheskoos vaadelda oma elu teemasid erinevates tasandites ja siis uurida, kuidas teooria seostub praktikaga. Eesmärk on kõigil meil ju üks - paremini toime tulla oma keskkonnas ja saada rohkem oma elu peremeheks.

Grupp hakkab käima koos neljapäeviti (18.06, 2.07, 16.07, 30.07, 13.08)  kell 17.00 kuni 20.00. Ühe korra maksumus on 50.- osaleja kohta. Toimumiskoht on Tallinna Raseduskriisikeskus, Sõpruse pst. 151 (Peugeot autokeskuse büroo ruumides). Sissepääs on Linnu tee poolsest uksest, millel on silt „Raseduskriisikeskus“. Kohale jõudes helistage uksekella.

Grupijuhid Margus Salumets ja Küllike Lillestik