Algklasside õpilased saavad alanud kooliaastal korra nädalas tasuta puu- ja köögivilja. Tulevikus laieneb toetusskeem loodetavasti ka vanemate klasside õpilastele. Lisaks puu- ja köögiviljale jääb koolilõuna kõrvale ka koolipiim.

Tasuta puu- ja köögiviljale kulub kokku 5,86 miljonit krooni, millest 75 protsenti katab Euroopa Liit, ülejäänu tuleb aga tasuda Eestil. Ühe portsjoni soovituslik kogus on 80-100 grammi ja maksumus 3,35 krooni. Lastele jagamiseks sobivad värsked või jahutatud puuviljad, marjad ning juur- ja köögiviljad.

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seedri sõnul tahab riik tulevikus toetada kindlasti märksa laiemat ringi kooliõpilasi ning võimalusel suurendada ka puu- ja köögivilja jagamise sagedust. Täna piiravad seda aga riigi napid rahalised võimalused.

Koolipuuvilja-programmis osalemise skeem on samasugune nagu koolipiima-programmi puhul - viljade hankijaks ja toetuse taotlejaks võib olla haridusasutus või selle esindaja, omavalitsus, kooli toitlustaja või viljade müüja.

Alates tänasest tuleb ühel neist esitada Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametile (PRIA) heakskiidutaotlus, kus on kirjas andmed kooli, laste arvu ja muude detailide kohta ning taotleja kohustus kõiki toetusega seotud nõudeid täita.

Vilju võib lastele jagama hakata heakskiidu kinnitamisele järgnevast päevast. Toetust maksab PRIA tagantjärele kahe kuuliste perioodide lõikes.

Lisainfot koolipuuvilja toetuse kohta ja vajalikke taotlusvorme saab PRIA kodulehelt www.pria.ee/koolipuuvili, teavet võib küsida riiklike toetuste büroost telefonil 737 1324.

Tänasest kehtib ka kaks olulist muudatust koolipiimaga seoses. Koolipiimatoetuse lisatoetuse määraks kinnitas põllumajandusminister 3,60 krooni liitri kohta, millele lisandub Euroopa Liidu eelarvest hüvitatav 2,93 krooni ühe liitri kohta.

Teine muudatus seisneb selles, et seni liitripõhine arvestus osade toodete puhul kilogrammipõhisega - ELi eelarvest hüvitatakse 2,84 kr/kg ja Eesti eelarvest 3,50 kr/kg.